Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 9 literes akváriumba...

Egy 9 literes akváriumba néhány hónapig tarthatok egy aranyhalat?

Figyelt kérdés
10 éves vok!Kaptam egy aranyhalat, de sajnos most csak egy 9 literes akváriumba tudom beletenni. Néhány hét mire össze tudom gyűjteni annyi pénzt hogy vehetek neki egy nagyobbat. Addig nem lesz semmi baja?
2009. szept. 24. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)


Nos, ha rendszeresen cseréled neki a vizet, és gondoskodsz arról, hogy rendszeresen, mondjuk 2 naponta megetesd, akkor meghálálja a gondoskodást és túl fogja élni. A víz hőfokára azért figyelj, hogy se túl hideg, se túl meleg ne legyen, kérd a felnőttek segítségét, hogy mutassák meg hogy kell. Jó halászatot! :)

2009. szept. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az a helyzet,hogy ha sok zseppénzt kapsz akkor is,egy 100liter kéne neki elvileg.de egy 50literben 2aranyhal már ellenne az pedig 20000ft(Húszezer forint)Szoval az nem kis pénz csak ugy pár hónap alatt összerántani:)Kérd el előre a zsebpénzer,és akkor már most meg tudnátok venni az aksit,ha tehetitek.
2009. szept. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Igen, én is azt tanácsolom, hogy kérd a szüleid segítségét.Tudod az aranyhal, nagyon nagyra nő és neki nagy helyre van szüksége.Tudom mit jelent az első hal,de mégis azt tanácsolnám, hogy vigyétek el egy halkereskedésbe és cseréljétek el, kisebb helyigényű halakra.Csodálatos kisméretű halak vannak és azok jól is éreznék magukat nálad.Kérjétek ki, az eladó véleményét, biztos, hogy segíteni fog.Ez a halacska, kerti tóba, vagy nagyon nagy akváriumba való,kicsi helyen, rosszul érzi magát.Ha tudtok nagy akváriumot venni, 1-2 hétig nem lesz baja.Ne felejtsd el a víz felét, két-három naponta lecserélni.És kevés ennivalót adj neki, csak annyit, amennyit azonnal meg tud enni.Ne tegyétek közvetlen fényre és tegyél egy sötét lapot az akvárium mögé.Szia, jó halazást.
2009. szept. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!