Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kidöglött 17 halunk majd...

Kidöglött 17 halunk majd vettünk az akváriumba egy aranyhalat az is megdöglött miért?

Figyelt kérdés
Pedig mindent úgy csináltam ahogy kell zacsistól beletettem majd vártam 45 percet és úgy engedtem ki a zacsiból metilén kéket is tettem bele az akváriumba az aranyhalat de egy sem marad meg benne csak ami benne van már két éve az algaevők és pár db fiatal guppi...eddig nem volt ilyen hogy kidöglöttek az új halak most viszont igen a boltban az eladó azt mondta nem jó a víz kémiai összetétele...tényleg így van?..de akkor mit csináljak hogy ha új halakat szeretnék megmaradjanak az akváriumba?..Aranyhalakat szeretnék a guppikat elajándékoznám de ezek után hogy vegyek ha megdöglik?
2010. jan. 19. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet beteg volt...Amugy,Olvcass el egy akvarisztika könyvet.Nem tudhatjuk mit csinálsz rosszul,ha nem íyrsz semmit...Pl heti 1/3ad vízcsere meg iylenek...van e egyáltalán valami elektronika az akiban...
2010. jan. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hány literes egyáltalán?
2010. jan. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

50 literes az akvárium és volt benne zebradánió,neonhal,platty,az elején sziámi harcos hal(megdöglöttek és többet nem tettünk bele) és vitorlás(ezeket elajándékoztuk) is ...de mostanság inkább csak az előbbi 3 féle plusz az algaevők 3 db akik most is élnek és a guppik...


Hetente ki kell cserélni az 1/3 vizet ezt nem tudtam?

Miért?

Köszi hogy írtatok...

2010. jan. 19. 22:25
 4/7 A kérdező kommentje:

Elektronika:

Vízfűtés,buborékoltató van benne más nincs...

2010. jan. 19. 22:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Tényleg kell hetente vízcsere + szűrő is kéne, mert így feldúsulnak a mérgező anyagok a vízben. El kéne olvasni pár könyvet, mert nagyon kezdő vagy.
2010. jan. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valóban olvasnod kellene a témárol,ez nem annyi hogy megveszem azt elvan.A vízcsere a szűrés mellett kell hogy ilyen hyakori legyen...Szűrő az alap felszereltségek közé tertozik...Vegyél.3000ért már kapsz.A guppy és az algaevő azért él,mert nagyon strapabíró.Vitorlásnek tul kicsi ez az akvárium.Min 100liter,és az aranyhalat se vegyél bele,annak is min 100liter.A vízcsere azért kell,mert felhalmozódnak naktériumok,gomnák,nitrát,nitrit és egyéb mérgező anyagok ami a halaknak nem tesz jót(megdöglenek...) ezért,ha átlátszó a víz,akkor is heti vízcsere.És vízkezelő használata!A beteg halakat meg gyógyitani kell.Ha van külső jel vagy ilyesmi,akkor tudod mire kell kezelni őket,ha nem akkor kérdezz,és megmondjuk.De tényleg olvas,mert nem lessz jó vége,bár a halaknak eddig sem egy nagy sikersztori.
2010. jan. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ épp most cseréltük le a víz 1/3-át és tényleg nagyon koszos volt a víz amit persze én tisztának láttam nos tényleg nem volt az jövőhéten veszek bele vízszűrőt is ...még annyit szeretnék kérdezni ha tisztességesen cserélem a vizet minden héten mikor szabad bele új halakat tenni ?..és milyet ?


Köszönöm ha írsz!

Üdv:Timi

Jaj és igyekszem olvasgatni minél többet ..milyen oldalt javasolsz ahol sok mindent meg tudok a díszhalakról és tartásukról?

2010. jan. 23. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!