Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tisztítsam meg az...

Hogyan tisztítsam meg az akvárium üvegfalán lévő fehér csíkot, ami a vízkőtől keletkezett?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Sósavval. Nem kell sok, csak éppen végigspricceled a csíkot, aztán jól kimosod az egészet. Mással nem igazán jön le...
2011. jan. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

jaj úristen, nehogy nekiess sósavval

ecet! ecetes ronggyal vagy szivaccsal tökéletesen lejön

2011. jan. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Csak ecettel nyúlj hozzá, és a szivacs nem dörzsis felével. De ez csak üres akváriumnál lehetséges, feltöltött állapotban semmit nem tehetsz vele. Erre van az akváriumtető kitalálva, az takarja a vízkőcsíkot.
2011. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:

Nekem sikerült feltöltött akváriumban pengés algakaparóval karcmentesen leszedni. Erős lerakódásnál nem működik, de a kezdődőnél igen.

Másik megoldás, hogy vízcserénél, amikor a vizet már leengedted, egy ecetbe vagy sósavba mártott fülpiszkálóval lehet dörzsölgetni. Arra ügyelni kell, hogy ne menjen literszámra bele, de pár csepp sav nyom nélkül eltűnik egy átlagos csapvizes akváriumban, a pufferhatás miatt.

2011. jan. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is ecettel próbálkoztam, de mivel nem minden nap cserélem a vizet, több - kevesebb sikerrel jártam.
2011. jan. 13. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!