Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak a fekete ecsetal...

Mit csináljak a fekete ecsetalgával?

Figyelt kérdés
Elég rondán elszaporodott, a tárgyakról is alig tudom levakarni, a növényeken is megtelepszik.
2011. jan. 12. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én egy növényt kaptam, aminek a levelei ilyenek voltak, még kézzel sem tudtam lekaparni róla. A haszontalannak tartott hegyes hólyag és tányércsigák 2 nap alatt eltűntették, a növényhez természetesen hozzá sem értek, azóta is szépen fejlődik. Biztosan ajánlanak majd csigamentes praktikákat is, én ezeket szerencsére nem ismerem, mivel nem volt rájuk szükségem. Nigro vagy Levinen akvarisztikai blogján vannak algamentesítési tippek, érdemes nézelődni.
2011. jan. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az mondják, a világítás miatt is el tud szaporodni. Két éves az akvárium, és a hozzá tartozó világítás. A kereskedésben azt mondták, hogy a fénycsöveket kell cserélni évente, de mivel láthatóan nem gyengébbek és nem is olcsó, ezért még nem cseréltük le őket. Nem tudom milyen az általad írt csiga, mi valószínű növénnyel hozhattunk már haza egy csigafajtát, de ez egy egészen apró, viszont gyorsan szaporodó fajta és ez ezt a fajta algát nem eszi. Lehet, hogy Nálad is inkább a jobb világítás miatt szűnt meg?
2011. jan. 12. 14:05
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem, 2 nap alatt nem hozza rendbe a világítás. Az én csigáim is apró, szapora fajták:

[link]

[link]

Ajánlott akkor egy fénycső cserét csinálni, a Tungsram fénycsövek profik, és az ára töredéke az akvarisztikai kereskedésekben kaphatóknak.

2011. jan. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Salx Narval ***** válasza:
Több megoldás is létezik én egy nagyon egyszerű megoldást alkalmaztam annó.Vásároltam egy kupac tüskéshínárt, ez gyorsan elszaporodott és felélte az alga tápanyagait.Természetesen más hasonló növénnyel, ugyan ez a hatás elérhető.A nagyon csúnya levelekről is eltűnt 1 hónap alatt.Ha türelmetlen vagy, használhatsz mellette SERA algovecet is, akkor gyorsabb a folyamat.Az algovec nem károsította a kényesebb növényeket sem és az ancik, páncélosok, garnélák, is jól tűrték, sőt ebben a vízben ikrázott le a vitorlásom.Más algairtót nem használtam még, azokról nincs tapasztalatom.Ha véletlenül ecsetalgás növényt veszek én flóraszeptes vízbe teszem 1 percre, majd egy hétig karantén akváriumban tartom.Ha lehet akkor a nagyon fertőzött leveleket levágom.Mindig van egy kupacnyi tüskéshínár az akváriumomban, ha kell bármikor bevethető, nem csak az algák ellen jó, hanem tökéletes búvóhely az ivadéknak, dekoratív, szapora,az egyik legjobb víztisztító és oxigénforrás.Én csak ajánlani tudom ezt az egyszerű és olcsó növénykét.A ritkítása könnyű egyszerűen kiemelhető a felesleges mennyiség, mert nem fontos leültetni, bár én leültettem az enyémet.Hajtattam bambusztöveket is , az is szép dekoráció és brutális vízszűrő és algairtó.
2011. jan. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Salx Narval ***** válasza:
Még annyit, hogy heti rendszerességgel cseréld a víz 20-30%-át és valóban figyelni kell a helyes világításra.
2011. jan. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Frontosa ***** válasza:

Erről már többször volt szó. Az itteni hozzászóláaokat olvasd el. Az enyémben találsz egy linket végső esetre.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__1..

Üdv,

2011. jan. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14:28! Ez a tüskéshínár beszerezhető az akvarista üzletekben? Én is hasonló problémával küzdök, nagyon terjed megőrülök, már mindent bevetettem :(
2011. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a hasznos válaszokat!
2011. jan. 12. 15:35
 9/12 Platypus ***** válasza:
Egyesek szerint a SZAT műgyanta csodát tesz ecsetalga ellen. Tüskéshínárt én még sosem láttam boltban, pedig sokáig kerestem, végül az akvarista.hu-n cseréltem egy adagot. Helyette amúgy bármilyen gyorsan növő gaz is alkalmas a feladatra, pl. úszó májmoha, egyéb mohák. A többi hínár is jó, de azoknak brutál erős fény kell.
2011. jan. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A barátom akváriumában olyan ecsetalga volt, hogy szép fekete hajak lobogtak az összes növényen.


A növényeket kivettem, lemostam csap alatt aztán csináltam egy 50%-os vízcserét, a növényeket vissza,


majd 5 napra letakartuk az akváriumot kartondobozzal, tök sötétben voltak az állatok is növények is.


Azóta nem láttam új ecsetalgát benne, úgyhogy szerintem elmúlt.

2011. jan. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!