Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tegnap vettem 1 sziámi harcosh...

Ó-szilva kérdése:

Tegnap vettem 1 sziámi harcoshalat, és magába van fordulva. Ez normális?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 10:00
1 2
 1/17 anonim válasza:
0%
ez egy érdekes fajta,nekem is volt..ha más him halban ellenséget lát,simán neki megy..mégha 2-szer akkora is!És lecsipkedték egymás uszonyát..Szerintem vegyél mellé egy lányhalat,biztos magányos:)
2011. jan. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nőstényt csak abban az esetben szabad mellé venni, ha legalább 50 literes az akvárium, és nem is egyet, hanem 2-3 nőstényt ajánlott. Ennek az az oka, hogy ha a hím szaporodni akar, de a nőstények nem ikrásak, akkor is képesek halálra kergetni a nőstényeket. Ezért van szükség növényekkel dúsan ültetett akváriumra, ha nőstényt is teszel. Persze a hímnek is szüksége van növényekre, akvárium nincs élő növények nélkül.

Írd le légyszíves a helyét, ahol tartod, hány literes, mik vannak az akváriumban, mennyi idő után tetted bele a halat, mennyi időt ment üresen az akvárium stb.

2011. jan. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 gfero ***** válasza:
1-2 nap és hozzá szokik az új környezethez .nőstény bettát csak akkor vegyél mellé ha elég nagy az aksid és tele van növényekkel meg búvóhellyel hogy tudjon elbújni a him zaklatása elöl ,ha nincs felkészülve a párzásra .
2011. jan. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Muszály neki nöstény?Vann benne 2 aranyhal 3 guppi,2 páncélos harcsa,1 algaevö
2011. jan. 13. 10:44
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
2 aranyhal? Tehát akkor legalább 100 literes az akváriumod ugye? Ugyanis az aranyhalnak akkora kell! Leírnád mekkora helyen vannak ilyen sokan tartva?
2011. jan. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

És amúgy is nem tudom hogy jött neked össze ez a sok hal, ugyanis a betta melegvizet igényel (26-28 fok) az aranyhal pedig hideget (18-20 fok, de eltűri a kevesebbet is, lásd kerti tó, a melegben pedig elpusztul). Jó lenne ha először tájékozódnál a halak igényeiről és utána vennéd meg őket. Miért kell kínozni szerencsétleneket?


www.diszhal.info


Nézd meg ha nem hiszed el, majd meglátod, hogy amit csinálsz az nem akvarizálás, hanem állatkínzás. Állítom nincs nagyobb akváriumod 30-40 literesnél...

2011. jan. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ez tény.Viszont én a szakértök véleményére hagyatkoztam!Meg is kérdeztem.Erre a válasz az volt h a meleg nem árt neki..sem a hideg (mármint az aranyhal)Én uyggondolom h semmi szükség állatkinzonak nevezni nem ez volt a célom.soha nem is tetem ilyet.Vegyél be 1 nyugtatot köszi az infot
2011. jan. 13. 11:10
 8/17 anonim ***** válasza:

Ki az a szakértő? Az eladó? El kell hogy szomorítsalak, hogy az eladóknak az az érdekük, hogy minél több halat eladjanak, nekik nem érdekük, hogy jól tartsd őket. És mi ez, hogy vegyek be nyugtatót? Minek? Ki ideges? Talán te most felkaptad a vizet, akkor inkább te vegyél be. :) De örülök, hogy ennyire aggódsz az egészségemért, de tudod nekem nincs szükségem rá. Neked viszont lesz, ha majd sorba döglenek a halaid, és majd siránkozol.

De linkelek neked pár oldalt, majd észreveszed magad és elszáll a nagy büszkeséged:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Szerinted összeillenek? Mert szerintem nem, de majd jönnek még ide páran remélhetőleg, és ők is megmondják, hogy mi a helyzet. Gondolok itt Murr-ra és Platypus-ra, ugyanis ők évek óta akvarizálnak, nagyon jó szakemberek.


[link]

[link]


Tessék. Ezek szakhonlapok, és amúgy is láttam már több kérdésed, nagyon kezdő vagy még. Szóval inkább ne próbálj meg erősködni, hogy már csak azért is neked van igazad, és ne akarj olyanokat meggyőzni, akik évek óta halaznak, és azért kicsit profibb, nehezebben tartható, kényesebb halakat tartanak/tartottak.

2011. jan. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 gfero ***** válasza:
100%
most ne arról beszéljünk hogy megél meleg vízben vagy nem bár max 20 fokos vízben lehet tartani de ahogy látom te okosabb vagy .a másik egy pár aranyhalnak 150 litere van szüksége.egy kifejlet példány kb 20-30 cm amekkora a te aksid .de te nem kel hogy atoll félj hogy megnő mert idő előtt el fog pusztulni.az eladónak az az érdeke hogy az olyan palimadarakat mint te átverje .még rengeteg dolog lenne de te úgy is szakértő vagy tehát bocsi nem zavarlak többet
2011. jan. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 gfero ***** válasza:
100%
bocsi 20 fokos víz a határ ennél melegebb nem szabad hogy legyen
2011. jan. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!