Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akvarista vagyok.3 hete...

Kezdő akvarista vagyok.3 hete van meg az akvárium 2 hétig semmi gond nem volt aztán elpusztult a két vitorlás hal 1 neon és egy algaevő harcsa. Mitől lehet? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Zavaros a víz az akváriumban, pedig teljesen kitakarítottam, még a köveket is kifőztem lecseréltem a vizet működik a szűrő, keveset adok a halaknak enni.A vizinövényeket is kidobtam,mert sok maradék kaja volt a levelei közt,de azt másfajtával pótolni akarom A neon halak teljesen kifakultak a többi sem túl jól mutat.Köszi,ha válaszoltok!
2008. máj. 29. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora az aksi?Szerintem nem vártál eleget a betelepítéssel legalább 2 hetet várj amig a szűrőben a bacik megjelennek.
2008. máj. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez akkor is túletetésnek tűnik! Nekem is volt ilyen! Főként, hogy volt maradék kaja! Etetéskor állítsd le a keringetést, és csak annyit adj, amennyit rögtön megesznek. Ez nem nagy mennyiség, de ki kell tapasztalni. Nem kell naponta 3x adni. A megmaradt kaja erjedni kezd, és szennyez.
2008. máj. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad "kitakarítani", és az összes vizet lecserélni. A vízinövényeket kár volt kidobni, nagyon hasznosak, mert bizonyos bomlástermékeket felszívnak. Egyetértek az előttem szólóval, szerintem is sokat etettél! Mennyi hal van benne? Gyanítom, hogy túl sok. A blogomon írtam egy cikket kezdő akvaristáknak, érdemes lenne elolvasnod: [link]
2008. máj. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, hogy az előbbi válaszom egy kicsit "kioktató" hangvételűre sikerült, ne haragudj, nem ilyennek szántam, csak már nagyon álmos vagyok. Remélem, megoldódnak a gondjaid az aksival!
2008. máj. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 50 literes aksiban van most már csak 15 hal.Ezek közül 7 neon,2 szumi,2fekete tetra,2albínó páncélos harcsa és 2 algaevő sárga fejjel és nagyon gyorsak,de sajna nem jut eszembe a nevük.2* adok nekik enni most már csak fél kiskanállal,de sajna a betelepítést tényleg elszúrtam 2 napot "tudtam" várni.A növényeket pótolni fogom.És azt megtudnátok mondani,hogy szüntessem meg a zavarosodást?Mégegyszer köszi a válaszokat a régieket és,ha újak lesznek azokat is.
2008. máj. 30. 07:07
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél Tetra SafeStart-ot vagy Sera Nitrivec-et, valamilyen nagyobb kiszerelésben. Ha a boltos mást ajánl, ne fogadd el, mert 99%, hogy a Mo.-n kaphatóak közül csak ezek működnek (a többiben nem a megfelelő baktériumfajok vannak). Ez a két készítmény olyan baktériumokat tartalmaz, amelyek lebontják a halak által kibocsátott mérgező bomlástermékeket. Tudom, hogy egy kicsit drágák, de ezekkel megmentheted a halaidat (a helyzet tényleg elég súlyos, a 15 hal így egyszerre nagyon nagy terhelés az új akváriumnak). Egyébként egy ekkora víztérfogat jó szűréssel kb. ennyi halat tud eltartani, ha már kialakult az érett víz, többet ne is tegyél bele. Az első 6 hétben hetente kétszer cseréld le a víz kb. 30%-át, utána heti 15%-os vízcsere elég. Ügyelj arra, hogy a víz legalább két napja álljon, hogy kimenjen belőle a klór, vagy kezeld klórtalanító folyadékkal (abszolút nem vészes az ára). A zavarosodás a vízcseréktől és a baktériumkultúrától el fog tűnni egy héten belül. A növényeknél ügyelj, hogy a világításodnak megfelelőek legyenek, a legtöbb akváriumszetthez adott lámpa csak a legkevésbé fényigényes növényeknek elég, pl. Vesicularia dubyana, Anubias barteri, Microsorium pteropus, Cryptocoryne és Aponogeton fajok. A kajából, főleg az első időkben, csak annyit adj, hogy a legapróbb pici morzsát is megegyék. A halak mindig éhesnek tűnnek, ez ne tévesszen meg, ha nem eszik meg 1 percen belül, amit adsz, akkor sokat adtál. Én inkább egy közepes méretű csipetet adnék ennyi halnak, nem egy kiskanálnyit, de ezt ki kell tapasztalni. Ja és még valami: előfordulhat, hogy olyan algaevőt adtak el neked, ami idővel kinövi a medencét... Ilyen kis akváriumba az Otocinclus a legjobb választás, kicsi és aranyos marad, és zabálja az algát :) Ha tényleg túl nagyra nőnek, ne sajnáld elajándékozni őket, az akvarista.hu-n nagyon fognak nekik örülni! Remélem, sikerül helyrehozni az akváriumot, és nem kedvetlenedsz el, mert ez egy nagyon szép hobbi, megéri egy kicsit utánaolvasni, hogy működjenek a dolgok! Jeremy Gay: A tökéletes akvárium c. könyvét tudom ajánlani, ez ősszel jelent meg, és nagyon modern szemléletű. Dekezdetnek az sem rossz, ha elolvasod a cikket, amit küldtem :)
2008. máj. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
1 az hogy neonhalat meg kissebb halakat nem ajánlok vitorláshalakhoz mert a vitorláshalak elég nagyra megnőnek és előfordulhat hogy megeszik a kissebb halakat.Az akváriumot nem kell sűrűn takarítani mert a hasnos baktériumok hamar elpusztulnak.csak ha már nagyon piszkos a víz.És minden akvárium takarításnál használd a Sera termékeket.
2008. máj. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én úgy tudom hogy az akváriumot halak nélkül 1 hónapig működtetni kell h rendesen beálljon a víz.A vitorlás halat nem ajánlatos kisebb halakkal tartani mert csipkedheti őket!Vegyél bele vízfertőtlenítőt nem drága kék színű folyadék.Az is segíthet.
2009. aug. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

A kérdést már régen írtam,azóta szerencsére sikerült beállítani az akváriumot.

2009. aug. 11. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!