Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most akkor kell a szén, vagy...

Most akkor kell a szén, vagy sem? Illetve baj, ha benne van?

Figyelt kérdés

Aktív szenes szűrőnk van. Itt azt írták páran, hogy csak rossz, ha állandóan benne van a szén.

Ma visszamentem az állatkereskedésbe, ahol azt mondták, hogy semmit sem árt, ha állandóan benne van. Betegség esetén kell kivennem.


2011. jan. 13. 18:42
 1/10 gfero ***** válasza:
igaza volt csak betegség esetén kel kivenni
2011. jan. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
akkor jó, köszönöm a válaszod!
2011. jan. 13. 18:55
 3/10 Platypus ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem rossz, de egy idő után telítődik, tehát ha nem cseréled havonta, semmire se jó. Mindenfajta méreganyagot képes kivonni a vízből, de a gyógyszereket is, ezért kell kivenni, amikor gyógyszerezed az akváriumot.
2011. jan. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

igen igen, azt mondta, hogy gyógyszerezésnél vegyem ki.

Rákérdeztem, hogy mikor cseréljem, azt mondták, hogy 3-6havonta. De akkor a biztonság kedvéért havonta kicserélem.

2011. jan. 13. 18:58
 5/10 A kérdező kommentje:

-mondták

+mondta

2011. jan. 13. 18:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Namost az aktív szén 3-14 nap alatt telítődik. Ez alatt az időtartam alatt mindenfélét megköt a vízből (pl. gyógyszermaradványt, sárgás színt okozó anyagokat többek között).


Ha azért használsz szenet, mert pl. sárgás a vized akkor érdemes 2 hetente cserélni.


Ha bennhagyod a szenet akkor nagyon jó biológiai szűrő funkciót lát el, mivel pont azért hívják aktív szénnek, mert iszonyatosan nagy felülete van, amin megtapadnak a baktériumok. Ilyenkor benn lehet hagyni akár örökre is, de fontos, hogy folyamatos vízátfolyás legyen rajta, különben elpusztulnak a baktériumok rajta, ami viszont káros.

2011. jan. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

hétfő óta működik az akvárium, van benne egy hatalmas nagy vasfa,(kifőztük, áztattuk) ami még ereszti a színét, és eléggé sárgás a víz.

Ma csináltam egy jó bő feles vízcserét, szűrő tisztítást. de már sokkal szebb a víz

2011. jan. 13. 20:40
 8/10 Platypus ***** válasza:
Ne pucold a szűrőt, nem tesz jót a benne élő baciknak! Amíg nem látod, hogy gyengül az áramlás, hozzá se kell nyúlni. A vasfa sárgás színe nem mindenkinek tetszik, de teljesen ártalmatlan, és ha peched van, akkor csak hónapok alatt fogy ki a fából az utánpótlás. Cserélj gyakrabban vizet, akkor nem fog annyira látszódni.
2011. jan. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

nem zavar, ha kicsit sárgásabb lesz a víz, csak legyen tiszta.

Jobban is tetszik ha kicsit sárgás, mintha "kristályvíz" színe van:) valahogy természetesebb úgy nekem, és az állatkereskedésben is azt mondták, hogy a halak is szeretik

2011. jan. 13. 21:09
 10/10 anonim ***** válasza:
igen, szeretik
2011. jan. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!