Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit kell tenni a szaporulattal...

Mit kell tenni a szaporulattal, miután felnőnek?

Figyelt kérdés
Ha például egy guppinak van akár 30-40 kicsinye, azt mind felnevelitek? És ha felnőttek, akkor mit csináltok velük, ha amúgy nem szeretnétek több halat? (nem egészen így akartam feltenni a kérdést, de csak így engedte)
2011. jan. 13. 19:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Általában akkor illik elevenszülők tartásába fogni, ha tudsz mit kezdeni a szaporulattal.
2011. jan. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én anno,kisállat kereskedésben dolgoztam.Hozzánk elég gyakran hoztak halakat,teknősöket,stb. Szívesen át is vettük őket,de pénzt azt nem fizettünk érte,hanem X összeget eleségben adtunk oda.
2011. jan. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem csak az eleven szülőknek lesznek kicsinyeik... Komolyan érdekelne a dolog, hogy mások mit csinálnak a szaporulattal. Kereskedésbe nem szívesen hordanám őket, nehezen tudnám megoldani. Egyébként semelyik szakirodalomban nem olvastam róla, hogy az egyes fajta csoportok milyen gyakran ívnak egyáltalán?
2011. jan. 13. 19:42
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam akaratom ellenére maradt meg rengeteg kishal, sok volt a bújkáló és növény garnélák miatt. Így rendszeresen elajándékoztam őket. Eleségnek is keresték, nagyhalasok, teknősösök. Ha nem akarsz kicsiket, hagyd társasban, remélhetőleg megeszik a halaid (és ezt nem kegyetlenségből mondom, de havonta halanként 30 kicsi rengeteg).
2011. jan. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azok, akik ívnak nem szoktak túlszaporodni, mert az ikrákat könnyebb megenni mint a fejlett kishalakat. Ez alól az anci mondjuk kivétel lehet. Belőle csak nőstényeket kell tartani, ha nem akarsz porontyokat. Ha mondjuk sügérek ívnak, az eladható. Az ívásuk gyakoriságáról rengeteg szakirodalom van.
2011. jan. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva Én is arra gondoltam, hogy nem fogom őket elkülöníteni, mikor ellenek, és a többiek majd megeszik a kicsiket. Csak arra gondoltam, hogy etikátlannak tartjátok a dolgot. Köszi Murr, megnyugtattál. Ez volt az utolsó dolog, ami miatt még volt bennem némi félsz. :)
2011. jan. 13. 19:49
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát, itt nem írtatok róla, amit Én vettem 2 akvaristás könyv, abban meg nem volt szó róla. :)
2011. jan. 13. 19:50
 8/12 Platypus ***** válasza:

A könnyen szaporodó halakból akkora a túlkínálat, hogy senkinek se kellenek. Kivéve persze azokat, akik feletetni akarják a halakat valamivel.

A különlegesebb fajok szaporulatát el lehet adni, de azok azért különlegesek, mert a szaporításukhoz hozzáértés kell.

Az átlagos guppiivadékkal nem lehet mit kezdeni, általában a kereskedésekben se veszik be, mert tartanak a fertőzésektől, és mind keverékek, amik elég szerényen néznek ki a tiszta törzsből származó guppikhoz képest. Szerintem a legjobb megoldás, ha csak hímeket tart az ember.

2011. jan. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
De azt sem írtad, milyen halról van szó:) Ha guppiról például, annak 5 hetente születik 30 kicsinye. A természetben ezekből jó, ha 1-2 megmarad. Én azt tartom etikátlannak, hogy egyesek 20-30 literes akváriumban tartanak halat, de azért nevelik befőttesüvegben a kicsiket. Minek?
2011. jan. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jah, úgy nincs konkrét faj, amelyiknél érdekelne, csak furcsálltam, hogy hetek óta átolvasom a legtöbb kérdést, és valahogy nem merül fel a halak ívásának és szülésének, ikrázásának gyakorisága. Megvettem a "Tökéletes akvárium" c könyvet az Alexandrába. Abban csak hogyanról írnak, de a gyakoriságról egyáltalán nem.
2011. jan. 13. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!