Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumba tarthato...

54 literes akváriumba tarthatok ancit?

Figyelt kérdés
Az az igazság hogy már tartok,de a véleményetekre vagyok kiváncsi.Többen úgy gondolják,hogy állatkínzás.Ez így is van?Az ancim már 10cm fölött van de szerintem tökéletesen érzi magát.Úgy udom idősebb korban már lustább,és a mozgásigénye is kissebb.
2011. jan. 13. 20:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy hal attól még, hogy normálisan viselkedik nem biztos, hogy attól még jól is érzi magát.
2011. jan. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha nem érzi jól magát,az miben mutatkozik ki? Tudnál írni példát?
2011. jan. 13. 20:53
 3/12 Platypus ***** válasza:
Egy saccra 50 centi hosszú akváriumban tartani egy 10 centis ancit állatkínzás. És még pár centit nőni fog. Egyszer figyeld meg a halad lámpaoltás után, igencsak élénk lesz. Mivel az anci egy kapós hal, könnyen el tudnád ajándékozni egy nagyobb helyre, és vehetnél helyette pár Otocinclust.
2011. jan. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
60 cm hosszú az akvárium.Ha megbizonyosodok róla hogy szenved el fogom ajándékozni.De a "kínlódás" jelei?
2011. jan. 13. 21:04
 5/12 gfero ***** válasza:
21%
felakasztja magát a lámpatestre
2011. jan. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Erre még nem volt példa.Nem kekeckedek vagy vitatkozni akarok hanem komolyan érdekel.Elhiheted,nem akarom hogy ne érezze jól magát.
2011. jan. 13. 21:16
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Hát... Én ezt nem nevezném állatkínzásnak. Az ancit ugye 90 literre ajánlják, egy ekkora akvárium kb. 10-20 centivel nagyobb széltében hosszában. Ott többet úszkálhat, izgalmasabb a környezet? Igazából a problémát inkább abban látom, hogy sokat ürít, nagyon vigyázni kellene a vízminőségre. De ha már ekkorára nőtt, szerintem ezzel nem lehetnek akkora bajok. Persze ettől függetlenül én is egy oto-csapatot javaslok, vagy a közeljövőben egy nagyobb akváriumot.
2011. jan. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez egy normális válasz Murrtól.A nagyobb akváriumra én is gondoltam.Az anci 6 éves és sajnálnám odaadni bárkinek is.ÉS igen,ha egy akvárium 40 literrel nagyobb,attól még az alapterülete nem nő arányosan,már pedig az ancinak az kellene hogy nagyobb legyen.
2011. jan. 13. 21:35
 9/12 Platypus ***** válasza:
Ha egy hal szenved, azt leginkább onnan fogod látni, hogy a maximális életkora helyett pár évet, hónapot él csak. Egy Anci jó körülmények között 20 évig élhet. Egyes halakon látszik, hogy fakók, nincsenek jó kondícióban, de ez egy Ancistrusnál nem igazán látszik, mert csontpajzsai vannak pikkelyek helyett. A halak nem sírnak és a rácsot sem tudják rágni, ha nem érzik jól magukat. Egyszerűen csak a stressztől legyengül az immunrendszerük, és fogékonyak lesznek minden nyavalyára. Az aranyhalak is "vidáman úszkálnak" a pár literes gömbakváriumban, egészen addig, amíg váratlanul és érthetetlen okból meg nem halnak. Ezért nagyon nehéz ránézésre megítélni, mi az, ami még jó egy halnak, és mi az, ami már kevés. Az egyetlen használható megoldás, ha az ember betartja az ajánlott tartási feltételeket. Túl nagy akvárium nem létezik, csaj túl kicsi. Én nem tartanék kifejlett Ancit ekkora helyen.
2011. jan. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
Megfelelő szűrés (és táplálás) mellett lehet tartani 54 literben.
2011. jan. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!