Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez csak darakórra használható...

Ez csak darakórra használható fel?

Figyelt kérdés
Sera Costapur csak darakórra jó vagy lehet uszonyrothadás vagy más betegségekre is használna,vagy ez kifejezetten darakór ellen van?
2011. jan. 14. 17:13
 1/8 A kérdező kommentje:

Még lenne egy kérdésem ami lemaradt:

Az uszonyrothadás csak gyógyszerrel kezelhető vagy rendbe jön magától amikor a hal egy jobb,nagyobb,egészségesebb akváriumba kerül?

2011. jan. 14. 17:17
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem csak darakórra de nem vagyok benne biztos, várd meg inkább a többi válaszolot is.

Uszonyrothadást kell most nekem kezelnem:

1.50%-át kiporszivoztam a víznek

2.Klortalanitott vizzel feltöltöttem vissza az aksit

3.Parakill-t tettem bele (50l 1 kell)

4. jód mentes sót raktam bele

5. hőfokot 29fokra tettem, szűrő maxon megy, és a levegötetöt is be van kapcsolva rajta

6. világitás lekapcsoltam mig nincsenek kikezelve

7. etetni nem etetem öket mig nincs vége a kezelésnek

8.3 nap után ezt az egészet megismétlem

9. ujabb 3 nap után fel 50%vizcsere

és elvileg ennyi ha el nem felejtetem valamit, de majd kiegészitenek:)

2011. jan. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gfero ***** válasza:
nem ajánlom uszonyrothadásra inkább parakillt vagy jbl punktolt
2011. jan. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gfero ***** válasza:
magától nem jön helyre hanem megfertőzi a többi halat is tehát kell a gyógyszeres kezelés
2011. jan. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,sajnos csak hétfőn tudok ellene venni gyógyszert és a betegség elég gyorsan "fejlődik" tovább,valamivel lassíthatnám a betegség lefolyását hétfőig?
2011. jan. 14. 18:13
 6/8 anonim válasza:
10 l-enként 1 evőkanál só,az ideiglenesen segíthet amig nem tudsz venni gyógyszert és emelni a hőmérsékletet.
2011. jan. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
jajj,bocs ha darakór arra érvényes uszonyrothadást nem tudom
2011. jan. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hát lassitani nem tudom mivel tudod sajnos, a kezelését tudtam csak leirni. Igan sajnos tényleg nagyon gyors lefolyású:(szerencsére remélem én időbe kezelni tudom, eddig még minden halam megvan....remélem igy is marad. Remélem azért a te aksidba se lesz semmi gond, és sikerül kikezelned őket. A többiek még biztos mondanak hasznos információkat. Sajnos én még csak kezdő akvarista vagyok
2011. jan. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!