Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vakarózhat a hal betegség...

Vakarózhat a hal betegség nélkül is?

Figyelt kérdés
Október óta vannak halaim,és azóta látom hogy egy-egy nekisiklik valaminek.De semmi betegségre utaló jel nincs.Gondolom 4 hónap alatt már látható jelei lennének ha darakór.
2011. jan. 14. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez az, hogy nekem is ugyanezt csinálják...nem tudom, hogy miért. Nekem pedig már nyár óta vannak. Szerintem észre vettem volna ha pusztulnának.
2011. jan. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hála az égnek megvan mind egy sem pusztult el nálam.Soha semmilyen betegség ,vagy probléma nem volt eddig ,és remélem nem is lesz.
2011. jan. 14. 22:32
 3/7 Platypus ***** válasza:
100%
Néha a teljesen egészséges halak is szoktak. De ha viszonylag rendszeresen csinálják, akkor valami problémára utal. Nem feltétlenül betegség, lehet, hogy a vized valamelyik tulajdonsága nem ideális a választott halaidnak.
2011. jan. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Frontosa ***** válasza:

Ha csak 1-1 hal csinálja akkor nincsen semmi gond és alapvetően természetes jelenség. Arra utal, hogy apró, szemmel nem látható paraziták megtelepszenek a hal pikkelyzetén, bőrén. A hal szempontjából nem halálos. Szokásosnál nagyobb mennyiségű sózás segíthet.

Ha a teljes állomány dörgölőzik az viszont már betegségre utal, kezelhető.

Üdv

2011. jan. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahogy Frontosa is mondta, a betegségek nem mindíg gyors lefolyású, nem mindíg annyira kóros. Paraziták szinte minden vízben vannak, de az egészséges halak tudnak ellenük védekezni. Viszont ha időről időre vakaróznak, akkor érdemes lenne segíteni rajtuk egy kicsit, például sózással.
2011. jan. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Doruss ***** válasza:
Persze, ez teljesen normális jelenség. Nekem a szumátrai díszmárnáim szokták ezt csinálni néha, hogy amikor elmennek egy bújóka mellett, nekimennek így oldalról, és rádörgölőznek. Amíg nem csinálják gyakran, nem mutatnak más tünetet és nem csinálja ezt az összes hal, addig nincs semmi baj.
2011. jan. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Első pillanattól kezdve sózom a vizet,folyamatosan hozzászoktattam a halaim.1-2 db halat látok néha de hogy mindig ugyan az e ,fogalmam sincs .

2011. jan. 15. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!