Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A bettám nem akar enni. Mi...

A bettám nem akar enni. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Már 3. napja van meg és nem eszik. Első napon lemezes kaját adtam nekik, azt nem ette meg, olvastam is, hogy azt nem annyira szeretik. Ezért másnap vettem fagyasztott fekete szúnyoglárvát. Tegnap és ma is adtam nekik, de a betta észre se akarja venni, nem eszik belőle és inkább az aksi tükrös részénél nézegeti magát.
2011. jan. 15. 11:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mekkora helyen van és milyen hőfokkal??
2011. jan. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
50-60 liter, 25C°
2011. jan. 15. 11:37
 3/14 anonim ***** válasza:
Az elég neki. Én Sera bettagrannal etetek, szerintem próbáld ki te is. Nem drága, 265 Ft-ért vettem. Ha veszel ilyet akkor 5-6 szemet adj belőle neki maximum.Hajlamosak az elhízásra
2011. jan. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

25 fok kevés szerintem. 27-28 kellene neki.


Próbáld meg artémiával és száraz betta kajával(lemezes v. granulátum) etetni, nálam minden halnál az vált be.

2011. jan. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, de már csak hétfőn tudok venni neki. Nembaj?
2011. jan. 15. 11:53
 6/14 anonim ***** válasza:

A 25 fok elég, maximum 26-27 legyen, mert minnél magasabb a hőmérséklet, annál hamarabb öregszenek a halak.

Az, hogy étvágytalan, általában betegség jele. Ha bármilyen elváltozást látsz a halon, akkor kezelni kell. Esetleg fényképezd le ha tudod, akkor többet tudunk mondani. De az is lehet, hogy a boltban nem ezekkel etették, ezért szokatlan neki. Mindíg meg kell kérdezni, hogy a boltban mit kaptak enni, és még ha rossz is, először azzal kell etetni és lassan átszoktatni az általad jónak talált eleségre.

2011. jan. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

bocsi, nem lettek olyan jó minőségű képek


[link]


[link]


[link]


[link]

2011. jan. 15. 12:18
 8/14 anonim ***** válasza:
Látszólag szerintem semmi baja nincs.
2011. jan. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nagyon szép hal, egészségesnek tűnik. Hívd fel a boltot, ahol vetted, biztosan adnak tanácsot az etetésével kapcsolatban. Merész feltételezés, de egyes boltokban élő eleséggel is etethetnek (két ilyennel találkoztam eddig), akkor bizony a nem élőre szoktatni kell.
2011. jan. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Vedd fel a hőmérsékletet 27 fokra. De minimum 26-ra!

Ez a hal meleg pocsolyákban(,rizsföldeken) él az eredeti élőhelyén, amik gyorsan felmelegszenek, oxigénhiányosak is lesznek emiatt a vizek, ezért rendelkeznek labirintszervel.


Nagyon élvezik a meleg vizet. Szegények 25 fokon csak kóvályognak.


Egyébként itt a bettás fórum, kérdezd meg a hozzáértőket:

[link]


Lehet, hogy tévedek, de amikor én bettákat tartottam, akkor 25 fokon bekómáltak, 27 fokon jól elvoltak, 29-30 fokon pedig szaporodtak. A folyamatos 29 foktól tényleg gyorsabban öregednek, azaz nem tesz jót nekik, csak szaporításkor kell ennyire felemelni, de hogy a 25 fokon megfagynak szerencsétlenek, az tuti.

2011. jan. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!