Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek etikus a Galaxy...

Szerintetek etikus a Galaxy Rasbora azaz a Gyöngy Dánió akváriumi tartása?

Figyelt kérdés
Csak mert eddig egy nagyon kis területen, az Inle Lakeben és környékén találták meg, és felfedezése óta eltűnőben van a túlhalászás miatt, míg pl a neonhalak Dél Amerikában egyáltalán nincsenek veszélyben, mert ott hatalmas állományban élnek.
2011. jan. 15. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vannak szakemberek akik szaporításával foglalkoznak.
2011. jan. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet a gyöngy dániónál, hogy a szaporítása nem túl bonyolult feladat. Ezért nem veszélyezteti kihalás, mert akváriumokban is jól szaporodik, és vannak tenyésztők akik tízezrével tenyésztik. Amit boltban veszel, szintén nagy valószínűséggel már tenyésztőnél született egyed.


Ráadásul valahol olvastam, hogy azóta találtak már máshol is a vadonban.

2011. jan. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Örülök hogy másol is találtak.

Tudok róla hogy tízezrével tenyésztik, csak állítólag nem itt Magyarországon.Azt olvastam, hogy itt még nagyon sok helyen WF példányokat árulnak, bár adj isten le legyen igazam.

2011. jan. 15. 13:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A vadonfogott példányokkal az a baj, hogy nem alkalmazkodtak az akváriumi tartás körülményeihez. Ezért ezek hamar elpusztulnak, és csak nagyon kis részük, nagyon nehezen, gondos odafigyeléssel tenyészthetőek.


Nekem nagyon tetszettek ezek a halak, ezért vettem is 4db-ot anno. Most már 10 van, szóval sikerül szaporítani is, igaz nem olyan aránnyal mint reméltem. :)

2011. jan. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Örülök hogy sikerült:)
2011. jan. 15. 15:02
 6/7 Platypus ***** válasza:
84%
A vadbefogott állatok ilyen kereskedelmét én is elítélem. De ezt a fajt szerencsére már olcsóbb szaporítani, mint befogni. Rengeteg más faj viszont 100% vadbefogott, és tömegével árulják nálunk. Például rengeteg garnéla, az egzotikusabb csigák, tengeri halak, gyíkok.
2011. jan. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én vettem, de még túl kicsik. Bár már sokat híztak. Már jobban néznek ki mint a boltban. Az élő vizibolhát imádják. Sok növény, moha, lágyított víz, 24 fok, elvileg az ideális környezet megvan. Nem kevertem őket más halakkal, és ha az egyik terhes lesz, akkor átrakom másik akváriumba egy hímmel, alá egy ikráztató rácsot, és ha leikrázott akkor vissza. Hát valahogy így lesz.

Aztán vagy sikerül, vagy nem.


Egyébként ahhoz képest hogy milyen kis pici félénk halaknak tűntek elsőre, hát nem félénkek egyáltalán. Sokat kergetőznek, tényleg tipikus dánió viselkedésűek.

2011. jan. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!