Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy én se maradjak ki,...

Hogy én se maradjak ki, szükségem is van mások véleményére. Mit szóltok ehhez az akváriumhoz?

Figyelt kérdés

[link]


Olvasgattam az előző véleménykérőknek válaszolókat. Sok közös vonást találtam az akváriumokban, ami az enyémben is megtalálható. Pl. van benne műnövény. Az aksit egy barátomtól kaptam és kaptuk hozzá a műnövényt is. Beletettem. Kék kövek = ezt is kaptam, de nem attól akitől az aksit. Díszítőelemnek beraktam, de csak egy keveset egy vonalban. Kerámia bújóka: halasboltban vettem. Garnéláknak jó lesz, nem? Az észrevételem még az, hogy lehet, hogy kevés növényem van? És a levegőztetőm fejét én is fordítsam az üvegfal felé? Azért hagytam egyenesen, mert így a melegítő felé fúj és így sodorja a meleg vizet. A halaim sem mennek a közvetlen közelébe, hogy ellensodrásba kerülnének.

Illetve a halállományom még nem teljes :) lesz benne változtatás.


2011. jan. 16. 18:53
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Tető,világítés még nincs, mert rendelésben van. Valószínűleg kedden meglesz. Addig egy műanyag nagy tálca a tető.
2011. jan. 16. 18:55
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg hasonló, csak ez tisztább, még nem algás :)


Jávai mohát rakj bele szerintem (mint nálam alul, csak az enyém kisebb aki, de hát a moha megnő és pl vasfára rá lehet tekerni damillal, akkor nem repül fel és nem is megy tönkre, a jávai moha az soha)

[link]

2011. jan. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

hát bocsi, de nekem nem igazán tetszik. nagyon mű, én a természetes aksikat szeretem, mint a miénk is:P

pl azok az oszlopok benne, a kék kövek, az a kerámia vagy milyen fa...:S:S


először nekem is műnövény volt a 120literesemben, de aztán valaki azt írta nekem, hogy "műnövényt eltartani nem akvarisztika"

és nagyon is igaza volt, így kiszedtem őket, és már csak élő van benne:)


22L

2011. jan. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Van benne valami sötétzöld moha, a hajóroncs előtt kövek közé rakva. Sajnos a képen nem látszódik, mert sötét. Még többet vegyek és szerinted hova rakjam?
2011. jan. 16. 19:06
 5/23 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: mint írtam a műnövényeket kaptam, azért raktam bele. Legalább az is díszít valamennyire.
2011. jan. 16. 19:07
 6/23 anonim ***** válasza:

Bocsi, de szerintem giccses egy kicsit, persze láttam rosszabbat is. A műnövényt eleve utálom, szerintem ronda, meg a kék kövek és a kerámia bújóka... Hát szerintem nem akváriumba való.

Hogy lásd, milyen az igazán szép akvárium, belinkelek párat:

[link]

[link]

Persze ezek nagyon profi akváriumok, ilyet csinálni nagyon sokba kerül, de szerintem fontos, hogy lehetőségeinkhez mérten törekedjünk a természetességre. Én azt szeretem az akváriumban, hogy olyan, mint a természet egy darabja, ott pedig jó esetben nem található meg a kerámia bújóka és a kék festett kő.

2011. jan. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
a kerámia bújóka a bettámnak tetszett XD egyébként köszönöm a válaszokat. még nagyon kezdő vagyok, életem 1. nagy akváriuma.
2011. jan. 16. 19:09
 8/23 A kérdező kommentje:
és nem csak műnövény van benne ám :D
2011. jan. 16. 19:10
 9/23 anonim ***** válasza:
Hát, ez elég kusza, egy kicsit még kiforratlan. Nem igazán érvényesül az akvárium mérete, főleg a mélysége. Jó hatást tudnál elérni, ha hátra fele haladva emelkedne az aljzatod. Másodszor dobd ki ezeket a silány növény utánzatokat, és szerezz be élő növényeket. Elölről hátra felé egyre magasodó növényeket telepíts. Hátulra már mehetnek azok, amelyek felérnek a víz tetejéig.
2011. jan. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nem rossz , nekem kicsit mű. Az gömb moha:)
2011. jan. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!