Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány halat ajánlatos tartani...

Hány halat ajánlatos tartani egy negyven literes akváriumba?

Figyelt kérdés
neonhal illetve molli méretűekre gondoolok.
2011. jan. 17. 16:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%

Nem gondolta, és itt nem hangzott még el jó megoldás.

40 literes akváriumban mollit nem tarhatsz, a blackmollynak 100 liter az ajánlott legkisebb akvárium, ezüstből már olyan 60-80 liter körül szabad próbálkozni. A neonoknak is 50 liter a minimum, de maximum 8 eltartható ekkora helyen, megfelelő szűrés és rendszeres vízcsere mellett. A vizüket viszont lágyítani és savanyítani is érdemes, de nem kötelező.

Amit inkább ajánlok, az néhány törperazbóra, esetleg garnélákkal. Itt egy akvarista társunk ügyesen összegyűjtött párat:

[link]

Jó lehet még néhány szivárványos guppi, mondjuk 8 darab maximum.

2011. jan. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Elnézést, mire megírtam már hangzott el :)
2011. jan. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm murr. wégre egy rende válaszoló. az előzöek közül is voltak rendes válaszolók kivétekl egy-kettő.
2011. jan. 17. 16:57
 14/17 anonim ***** válasza:

Egy jól megtermett molli, szerintem akkora mint 1 betta (Ez az én véleményem, nálam legalább is így van). Bettából pedig ekkora méretre rakhatsz 1 hímet és 2 nőstényt. Rengeteg növénnyel pl.: Jávai moha, és sok bujkálóval a hím harciassága miatt.Ők 26 °C-on érzik jól magukat, ilyenkor a legszínesebbek is.Melléjük viszont kisebb rajhalak raknék mint pl.: neonhal (7-8db, ahogy az előttem válaszolók is írák.), vagy pl.: Karcsú díszmárnát ( [link] 4-5 db-ot.Szumátrai díszmárnát ( [link] ne rakj melléjük, mert megcsipkedik az úszóikat, illetve ezek nagy méretűek (7cm körül), és minimum 100 literes akvárium kell nekik. Ha a betták nem tetszenek akkor nano halakat rakj bele, garnélákkal. Nano halak [link] (mint ahogy Murr is említette) és melléjük társítható garnélák [link] . Ők is igénylik a búvóhelyet és a sok növényt. Ilyen növényeket is ezen az oldalon találsz. ( [link]

Remélem tudtam segíteni.

2011. jan. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


A növényes linket elrontottam, ne haragudj. Itt a helyes: [link]

2011. jan. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
1,5l kell egy szivárvány guppynak 40-esbe tarthatsz 20-30 között.
2011. jan. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

hát attól függ mit akarsz, szóval hogy normálisan érezzék magukat, vagy összevissza idegesítsék egymást..


Szerintem úgy csináld, hogy veszel először kevesebbet aztán látod mennyire használják ki a helyet


[link]


hát a 45 literesbe van most nekem úgy 20db "boraras" hal, keverve 3 féle, és 4db törpe szívóharcsa.

A képen még pont nem voltak benne...meg már kicsit át is alakítottam azóta, de mindegy.


Másik akváriumokban meg van olyan hogy egy csapat

galaxy, és mellette New bee és Yellow garnéla


namost ezek ilyen kicsit lágy vízben vannak, tehát 5 liter ioncserélt víz + 15 liter csapvíz, nagyjából ilyen arányban


De mittoén neonhalat összeraksz mondjuk Red Cherryvel, annak nem kell lágy víz.. annak jó a csapvíz is.

2011. jan. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!