Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növényt ajánlatok bele?

Milyen növényt ajánlatok bele?

Figyelt kérdés

Még szeretnék vásárolni növényt az akváriumomba de nem tudom hogy melyik lenne megfelelő, az állatkereskedőkbe pedig nem bízok...

126l, 2X18wattos neon világítás van bent daylight,26-27 fokos a víz, eddig van benne fodros vízi kalász, átokhínár(az eladó ajánlotta,de szerintem nem fogja bírni a meleget, vagy nem tudom), 1 gömbmoha, és 1 lándzsás vízi páfrány.

Előre is köszönök minden segítséget


2011. jan. 18. 13:35
 1/7 Platypus ***** válasza:
Nem sok fényed van, ez nem hagy túl sok választási lehetőséget. A hínár a fény miatt fog kihalni, ilyen szempontból nagyon igényes. A többi fajod illik a környezethez, nagyjából ki is választottad az összes könnyen beszerezhető, kevés fényen elélő fajt. Ami még jó lehet: Anubias fajok, a lándzsás vízipáfránynak vannak nagyon érdekes formaváltozatai(widelov-fodros; narrow-vékony) és a csipkés vízipáfrány(Bolbitis). Mohafélékkel egy óvatos kísérletet lehet tenni, de nem adok rá nagy esélyt, hogy elég lesz a fény nekik.
2011. jan. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én még a hólyagos vízikelyhet javaslom, megölhetetlen növény.
2011. jan. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Platypus ***** válasza:
Szerintem hólyagos vízikehely már van benne, a "fodros vízikalászról" mindig kiderül, hogy valójában vízikehely. Valamelyik régi akvarisztikai könyvben volt egy félreérthető ábra a vízikalászról, amiben mindenki felismerni vélte a hólyagos vízikelyhet. Még a boltosok is rosszul tudják sokszor. A vízikalász egy nagyon ritka, gumós növény, a vízikehely meg gyakori, és indás.
2011. jan. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahm, igazad lehet, de jobb tisztázni a dolgokat.
2011. jan. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jobban utána járva, szerintem valóban hólyagos vizikalász lesz
2011. jan. 18. 22:51
 6/7 A kérdező kommentje:
bocsánat hólyagos vízikehely
2011. jan. 18. 22:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Anubiasból többfélét, meg ezek közül is van néhány ami jó:


[link]

2011. jan. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!