Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Élővízből szedett növényt...

Élővízből szedett növényt betehetem az akváriumba?

Figyelt kérdés
Természetesen valami tiszta és nem álló vízből hanem minél inkább patakszerűségből. Ha ezeket mondjuk egy vödörbe teszem pár napra, hétre és teszek mellé algairtót, meg előtte egy lazább fehérítős fürdőt is vesznek akkor betehetem?
2011. okt. 1. 12:27
 1/8 Platypus ***** válasza:
Nem sok értelme van. A patakokban élő növények hideg vizet igényelnek, a taviak meg nagyon erős fényt. Nem maradnak életben egy átlagos trópusi akváriumban. De ha konkrét fajokat írnál, akkor többet is lehetne mondani.
2011. okt. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazából nem akarok egy akváriumnyi növényt csak valami kis moha szerűt vagy hasonlót, esetleg valami aprólevelű fajt.

Kicsit tág tudom de még nem néztem körül gondoltam először megkérdezem azokat akik értenek a dologhoz.

Am az akvárium neonos most úgyhogy nem fűtöm 25 fokra

2011. okt. 1. 12:38
 3/8 Platypus ***** válasza:
A hazai növények közül egyedül a forrásmohára illik az elképzelésed, de ezt a fajt sem érdemes a természetből gyűjteni. Egyrészt a legtöbb élőhelye védett, másrészt általában kifejezetten hideghez szokott növény, a 25 fok már bőven sok neki. Viszont léteznek belőle akváriumhoz szoktatott állományok, amik már szaporodnak 25 fok körül is, ilyet érdemes keresni más akvaristáknál.
2011. okt. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem évak óta megvan a Balatonból hozott hínár. Nincs vele semmi gond. Gyorsan növekszik, rendszeresen ki kell szedni a felesleget.
2011. okt. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Régen hoztam egy bacopa szerűséget tóbol, ami jól nőtt, nem kellett neki sok fény, de volt egy savanyú alapszaga. Próbáltam én is fertőtleníteni, de hiába, és mikor már egy hónapja bűzlött tőle a lakás, megelégeltem és kidobtam az egészet.
2011. okt. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, tehát alapvetően egy próbát megérhet a dolog ha nem viszek be vele minden fertőzést és bigyót? Igazából ha találnék egy olyan bazaltdarabot ami mohás vagy valami akkor azzal megpróbálkoznék, amire még kellene az az hogy a fára ami az akviban van rákössem mert így olyan furán néz ki.
2011. okt. 1. 14:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Platypustól kaptam régen mohákat amit beraktunk az egyik akváriumba. 1-2 hónapot voltak a vízbe, a csigáknak tetszett, de idővel kirothadt az egész. Ha már látod, hogy nagyon barnul, akkor ki kell szedni. Nem lesz tartós.


Meg hoztam szárazföldi mohákat is egyszer barátomék telkéről, egy adag még van a folyosón az egyik a virágcserépen, az úgy egyben kiszáradt, hát nem zöld már, hanem barna, de mindegy, a virágot nem zavarja.


Nekem most a legszebb mohám akváriumban, az bolti.

Weeping moha. Nagy fény kell ennek is, ezért nem is raktam le alulra, csak a lámpa alá közvetlen, mert ha lejjebb rakom, már elkezd barnulni. Fönt viszont gyorsan szépen nő.

2011. okt. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem a bolti növényektől is lehet a halaknak betegséget elkapni, úgyhogy tökmindegy. Ha lefertőtleníted akkor kevésbé :)
2011. okt. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!