Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha egy napig hagyom állni a...

Ha egy napig hagyom állni a csapvizet akkor muszáj bele rakni előkezelő folyadékot, ilyen klórmentesítőt?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 09:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát én soha nem rakok bele semmit.

Még életembennem is vettem olyat.

Csak állni hagyom a vizet és kész.

Nálam így ének a halak rákok, garnélák, mindenki, 5db akváriumban :)

2011. jan. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
életemben nem vettem
2011. jan. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kell. Pont azért pihenteted 1 napig, hogy kimenjen a klór. Nem értem ezt a sok vegyszerhasználatot manapság...
2011. jan. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Egyébként van egy 30 littyós hordóm, abba már sok vizet tudok félrerakni - szóval ez hasznos :)
2011. jan. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
1 nap pihentetés elég?hát én se fogok többet venni...
2011. jan. 20. 09:52
 6/15 anonim ***** válasza:
Nálam elég szokott lenni, igen.
2011. jan. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen, elég ne aggódj. Többet ártasz a vegyszerekkel szerintem, mint azzal, ha egy kis klór benne marad esetleg.
2011. jan. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 gfero ***** válasza:
59%
a pihentettet vízbe nem kel tenni antiklórt .de a csapvízben nem csak klór van .attól függ milyen igényű halaid vannak .én mindenesetre egyszer csinálnák egy víztesztet a csapvizemből hogy kiderüljön nálam mi a víz paraméterei.fontos lenne tudni a ph,kh,gh,nitrit,nitrát értékeket .ha nincs otthon inkább csináltasd meg egy akvarisztikai boltban a tesztet kb 300 ft-ért megcsinálják
2011. jan. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
redbewn megfogadom a tanácsot és köszönöm!
2011. jan. 20. 10:19
 10/15 anonim ***** válasza:

inkább csak az szokott lenni a gond általában, hogy nagyon kemény a csapvíz, de azt lehet orvosolni.

Olyan esetben lehet beleönteni egy kis ioncserélt vizet, az lejjebb viszi az NK értéket, tehát lágyítja,

és a ph-t is lejjebb viszi tehát savasítja is.


Savasítás céljából még esetleg vasfát lehet tenni az akváriumba. Az algaevőknek kell is, mert azok szeretik rágni a rostokat rajta. Csak nehogy egy olyan vasfát fogjál ki ami megbarnítja a vizedet, mer az szívás..bajnak nem baj csak ronda lesz tőle a víz.

Ilyen esetben jó ha bedobod a vasfát egy vödörbe 2 hónapra aztán áztatod, hogy kimenjen a színe :)

2011. jan. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!