Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 40l-es akváriumom...

Van egy 40l-es akváriumom bele nyomtam egy 50l-esnek való ilyen kék színű fertőtlenítő folyadékot. Utána elkevertem és bele raktam 6 db halat 1db csigával az baj, lesz valami bajuk?

Figyelt kérdés
Szegények ott szorongottak a befőttes üvegbe már vagy 30 perce minimum mer át mostuk a kavicsokat és az üveget mer akkor kaptam és nem akartam ott tartani még őket.
2011. jún. 21. 19:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
fertőtlenítőt SOHA nem rakunk akváriumba! szűrő van? milyen fajtájúak a halak?
2011. jún. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
várj...akkor kaptad az akváriumot mielőtt beleraktad a halakt? üresen kéne járatni min. 2 hétig mielőtt bármilyen halat/csigát veszel bele...
2011. jún. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

És ugyan miért nyomattad bele azt a ... fertőtlenítőt? A klóros víz nem elég szerinted? És szerinted tudnak ebben a vegyszerben élni szerencsétlenek? Ha most azonnal nem is pusztulnak el (bár a csiga valószínűleg el fog), alaposan lerövidítetted az életüket.

Amúgy meg már minek kérded? Utólag nem mindegy?

2011. jún. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Platypus ***** válasza:
Gondolom metilinkékről van szó. Gratulálok, sikeresen kifertőtlenítetted a lebontó baktériumokat, amik a halpisi mérgező anyagait ártalmatlanná tették volna. Javaslom, csinálj egy teljes vízcserét forralt és lehűtött vízzel. Legközelebb elég egy napig állni hagyni a vizet, így is kimegy belőle a klór, a forralás a sürgős megoldás.
2011. jún. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
metilénkéket?
2011. jún. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 gfero ***** válasza:
100%
én azt nem értem melyik barom ajánlja a metilén kéket mindig vizelőkészítőnek vagy egyeseknek csak simán az a mániájuk hogy a vizet meg kell festeni kékre
2011. jún. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
:s Nekem ezt mondták a boltba.És mennyire rövidíti le az életét?:S
2011. jún. 21. 21:32
 8/12 gfero ***** válasza:
itt valamit elnéztünk szerintem itt nincs szó semmiféle baktériumkultúra megmentésről mert nincs is.mert ez egy újonnan telepített akvárium és a halak be lettek téve azonnal a csapvízbe ezért használta a metilén kéket.így van?a metilén kék azért árt mert ez egy gyógyszer ami hosszútávon a halak nyálkahártyáját lemarja és mivel a hasznos baktériumokat is folyamatosan kiirtod vele és ezáltal megmérgezed a vizet amitől a halak betegszenek meg és így sorjában előbb utóbb üres marad az akvárium
2011. jún. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
gfero ezt a halakkal eggyüt kaptuk, Átmostuk a kavicsokat akváriumot kisikáltuk és feltöltöttük vizzel bele raktuk a Metilénkéket és utána a halat. Akkor most mivan? Teljesen össze zavarodtam.
2011. jún. 21. 22:03
 10/12 gfero ***** válasza:
az van hogy átvertek.mint már írtam ez gyógyszernek mondott valami és nem alkalmas vízelőkészítőként.az akváriumot először amikor felöntöd és új a szűrő meg minden kb 3 hétig kell üresen járatni és csak utána szabad nem egyszerre megvenni a halakat.ez azért kell mert ennyi idő kell míg a hasznos baktériumok elszaporodnak az akváriumban.a részleges vízcserénél se szabad használni mást csak kifejezetten vizelőkészítőt pl.tetra aqua safet.de ha 1 napig pihenteted előtte a vizet úgy is jó és akkor nem kell bele semmi bár a vizelőkészítő nem árt mert leköti a vízben rejlő nehézfémeket.ja vissza térve az elejére úgy tudod sietetni a baktériumok letelepedését ha veszel tetra baktozynt és így mehetnek 1 hét múlva bele a halak.
2011. jún. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!