Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha egy napig hagyom állni a...

Ha egy napig hagyom állni a csapvizet akkor muszáj bele rakni előkezelő folyadékot, ilyen klórmentesítőt?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 09:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Vasfából létezik ilyen nagyon sötét barna, azok szoktak fogni.

Meg van olyan rozsda barna színű is, az is fog.


Aztán van az a másik fajta, ami ilyen világosabb de vannak rajta sötét részek is, na az nem fog, én úgy vettem észre :)


Most mittudomén hogy melyik milyen fa, szóval én csak kinézetre tudom így megállapítani :)

2011. jan. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
59%
gfero: "ph,kh,gh,nitrit,nitrát", ezeknek semmi közük a vízelőkészítőkhöz, nem lágyítja a vizet, és a nitrátot sem köti meg. Azért lehet szükséges használni vízelőkészítőt, mert néha bizony kiszámíthatatlanok a szolgáltatók, történt már sügeres akváriumban mérgezés valamilyen nehézfém túl magas koncentrációja miatt. Na ezt lehet kivédeni vele. Ez viszont nagyon ritka, én sem használok, még soha nem volt problémám. Ártani nem ártasz vele, csak pozitív hatásai vannak, de nem követsz el hibát, ha nem használod őket.
2011. jan. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
vasfa van benne, szerencsére nekem semmi bajom vele egyátalán nem fogta meg a vízet:)
2011. jan. 20. 10:39
 14/15 gfero ***** válasza:
murr .nem is gondoltam hogy a vízelőkészítőnek köze lenne hozzá .én csak arra gondoltam hogy nem ártana tudni hogy az ő csapvize milyen adatokkal rendelkezik és utána a megfelelő szerekkel vagy ion-cserélt víz keverésével össze lehetne állítani a halainak egy megfelelő vizet
2011. jan. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Platypus ***** válasza:
A klór miatt fölösleges használni, ha tudsz várni egy napot, de például nagyméretű akváriumoknál problémás lenne annyi cserevizet tárolni, ott ez az egyetlen megoldás. A jobb vízkezelők nem csak a klór ellen védenek, hanem a nehézfémek ellen is, ezt pedig semmiféle várakozással nem lehet helyettesíteni. Ha az ember rossz helyen lakik, akkor sajnos ez is egy fontos szempont, vagy ha kifejezetten fémérzékeny állatokat tartásánál is hasznos. A rézérzékenység például elég gyakori, és a réz csövek miatt ez egy általánosan előforduló nehézfém a csapvízben.
2011. jan. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!