Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen gyakran kell tisztittan...

Milyen gyakran kell tisztittani egy 100l es akváriumot?

Figyelt kérdés
2011. jan. 21. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Heti 30% vízcsere, normális szűrés és világítás, halakat nem túltelepíteni, túletetést elkerülni és évekig hozzá se kell nyúlnod.
2011. jan. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
xD ezt megkaptad Dave nálad az a hiba hogy k*va sok a hal. xD
2011. jan. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak nem egy személyes vita? :)

Nálunk van egy 130 literes, azt hiszem 4-5 éve volt utoljára szétszedve, most átalakítás miatt tettük meg. A másik 70 literesemhez 2 év után nyúltam, szintén ilyen okokból, de a helyéről így sem mozdítottam.

2011. jan. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem értem a második válaszolót, talán ismeri a kérdezőt? Na mindegy...ha így van, akkor ajánlom a kérdező figyelmébe a következő oldalt:

[link]

Ez alapján tartani halakat benne, megnézni az igényeit és nem túllépni az adott fajtából tartott mennyiséget. És persze nem szabad attól még 20 fajtát tartani, ha az egyiknél 100 literre 5-6 halat írnak, másikból 30-at...attól még nem tehetsz bele mindenfélét, mert hiába egy fajtából nem népesítesz túl, összességében igen.

2011. jan. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
46%
Azt azért hozzá kell tenni, hogy rendszeresen karban kell tartani azt az akváriumot, gondolok itt a talajporszívózásra és a vízcserére, és ha mindent jól csinál az ember, akkor tényleg nem kell szétszedni évekig. Ha a szűrő elég erős és nincs túltelepítve, akkor elég olyan havonta porszívózni. Ha látványosan halmozódik a szutyok, akkor lehet gyakrabban is. A nagyon brutális szűrésű akváriumokban meg egyáltalán nem is kell.
2011. jan. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez természetes, de ezt leírta az első válaszoló, ezért nem ismételgettem.
2011. jan. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!