Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha megcsinálom az élesztős...

Ha megcsinálom az élesztős Co2 rendszert az mehet folyamatosan?

Figyelt kérdés
Úgy értem nem kell valamikor elzárni hogy nehogy túl sok legyen. Kb 1 bubi/sec az jó? Így mehet folyamatosan míg ki nem fárad az élesztő (2-3hét) vagy közben meg kell szakítani?
2011. jan. 23. 00:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Estére zárd el. Kellene egy folyamatos co2 szint mérő és ahhoz beállitani. De éjszakára semmiképp ne menjen.
2011. jan. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Salx Narval ***** válasza:
Valóban kellene CO2 szint mérő.Csak így hasra ütéses módszerrel nem túl szerencsés semmit a vízhez adagolni.Sok minden befolyásolja az adagolás mértékét, így csak a mérés jöhet szóba, mint tanács, ill a biztonság érdekében az esti leállítás.
2011. jan. 23. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha estére elzárod reggelre nehogy szétdurranjon a nagy nyomástól - bár nem tudom hogy csináltad meg :)


Inkább csak húzd ki a csövet a vízből, szerintem

2011. jan. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Platypus ***** válasza:
Este a növények nem fotoszintetizálnak, semmi szükségük rá. Mérni tényleg nagyon fontos, a halaidat is kinyírhatod, ha túl magas lesz, az ingadozó CO2 meg mindenféle problémát okoz. Az 1 bubi/sec totálisan alkalmatlan pontos becslésre, a vized CO2 tartalma függ a felszín méretétől, a vízmozgás erősségétől és a hőmérséklettől is. Az élesztő ráadásul nem egyenletesen termeli.
2011. jan. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
de csak növényes aksiba kéne. Hogyan mérhetem ha nem akarom megvenni az üveg drop checkert drágán? ja és akvarisztika boltokban szerintetek lehet kapni diffúzort?
2011. jan. 23. 12:38
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Ja, hát ezt nem írtad.:D Így már nem annyira fontos a mérés és egy növényes akváriumban, élesztős rendszerrel inkább hiány, mint sem többlet jelentkezik.Nyugodtan nyomathatod.
2011. jan. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
és ha nagyjából majd beállt a rend (ezek persze még csak tervben vannak) akkor a társasban vannak nekem red cherry, ha őket szeretném beletelepíteni akkor már kell mérő? de persze nem akkor amikor már beindítottam hanem amikor már fixen megy indulás után olyan 1-2 hónappal
2011. jan. 23. 13:59
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
A garnélák elviselik elég széles tartományban a víz paramétereit,de érzékenyek az ingadozó vízértékekre, hirtelen változásokra.Kényesek a víz tisztaságára is.Úgy vélem, hogy az élesztős Co2-rendszer egy kellően szűrt jól növényesített akváriumban nem okoz kiugró Co2-szintet, vagyis szerintem mehetnek a garnélák és idővel, amikor már dús a növényzet, talán endlerek, guppik is.
2011. jan. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A koblat (Co) nem ugyanaz mint a CO2 gáz...
2012. máj. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!