Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukám folyamatosan szid...

Anyukám folyamatosan szid minden ismerősének, hogy milyen szófogadatlan és szemtelen vagyok. Én úgy érezm ez nem igaz, mindig megcsinálom amit kér és nem szoktam visszabeszélni. Miért csinálja ezt? 16/L

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Leginkább azért, h tudd, hogy te ne ilyen legyél majd a gyermekeddel... :) Egyébként akármilyen is a gyerek, más előtt nem szidjuk (kivéve legjobb barátnő).
2011. szept. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Ha tényleg szófogadatlan és szemtelen lennél, akkor sem kéne ezt más előtt mondania anyukádnak, hanem Veled kéne megbeszélnie!
2011. szept. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szedd össze magad és mond meg neki, hogy neked ez rosszul esik, jobb lenne, ha veled beszélne erről, mi a gondja veled, nem idegenek elött járatna le. Beszélgess vele higadt hangon, ne idegesen, sírósan , hogy érezze a helyzet komolyságát, és hogy nem hisztizel.
2011. szept. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi.
2011. szept. 17. 09:22
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinálja. De én les*arom. Nem érdekel mit csinál/mond.
2011. szept. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én anyám is ezt csinálta anno. Mi lett az eredménye? Igyekeztem minél hamarabb önállósodni, vagyis eljönni otthonról. Ja, és erősen az eszembe véstem, hogy milyen ne legyek. Ennyit lehet belőle profitálni. Én meg sem próbáltam vele beszélni, ugyanis felesleges lett volna. Ha te úgy látod, érdemes, tegyél egy próbát.

Hogy miért csinálja? Valószínűleg zavarja, hogy nem olyan vagy, amilyennek beállít, hanem annál sokkal jobb. Magyarul: irigy rád.

Kitartást kívánok hozzá, tudom, nem könnyű, még nekem sem, így felnőtt fejjel...

28 éves, kétgyerekes anyuka

2011. szept. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
irigy? ez hulyeseg! hogy lehet egy anya irigy a gyerekere! te 28 evesen anya letedre igy latod? erdekes!
2011. szept. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy te nem tudod, kedves utolsó, hogy milyen az, amikor a saját anyád annak örül, ha veled valamilyen rossz történik... Sajnos van ilyen. Hogy hogy lehet, azt én sem tudom, de szerencsére nincs kódolva a génekben, legalábbis nálunk nem öröklődött, de én szenvedtem tőle sokat. Ja, és igen, irigy is lehet bizony. Csak hogy lásd, írok példát: én vékony vagyok, ő meg némi súlyfelesleggel küzd, ezért irigy rám, és folyton szekál (nem most, régebben). Nekem elsőre fiam született, ő teljesen kivolt, mert neki csak lányai születtek, és mindig is fiút akart, de bezzeg nem lett fia. A második babám is kisfiú, mikor kiderült, kárörvendően nevetett, hogy nem lesz lányom. Tudnám még sorolni, nem teszem, mert álmos vagyok. Hidd el, nagyon nem jó, ha az embernek ilyen az anyja. Remélem, a kérdezőnél nem ilyen súlyos a helyzet.
2011. szept. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Megpróbálok beszélni vele.
2011. szept. 19. 19:56
 10/11 anonim ***** válasza:
sok sikert, írj, h mi lett, ha akarod, akár privátot is.
2011. szept. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!