Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halnak meg a halaink?...

Miért halnak meg a halaink? Minden nap egy?

Figyelt kérdés

kb 2 héttel azután hogy megvettük őket, elkezdtek meghalni.Minden nap elpusztul egy.Mitől?

Az akvárium frissen lett tisztítva, a levegőztető is folyton megy, még harcsáink is vannak amik tisztítják...akkor mi lehet a baj?


2011. jan. 23. 18:03
1 2
 1/17 gfero ***** válasza:
mielőtt beletetted a halakat a víz hány napig állt ?mit tettél bele ,vízelőkészítő stb?milyen halaid vannak ?mekkora az akvárium
2011. jan. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Csak szimpla vízzel tisztítottátok az aksit vagy valamilyen vegyszerrel is ?

A csapvízbe raktatok víz előkészítőt vagy vártatok vele pár napot a halak betelepítése előtt?

Milyen vegyszereket és mivel etetitek a halakat?

Hogyan viselkednek?

Az aljzatot átmostátok?

Milyen halakról van szó?

Milyen az aksi ?

Vannak benne növények?

Hány fokos a víz?

Milyen talaj van?

Mennyi a víz ph értéke?

Egyenlőre ennyi :) , ha ezekre a kérdésekre válaszolsz tudok segíteni.

2011. jan. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Hát ezeket a szüleim csinálták, és igazából nem tudom, de évek óta mindig ugyan úgy csináljuk.Van guppink meg neon meg még 1-2 de az eladó azt mondta nem bántják egymást.Eddig valami lárvával vagy valami szúnyogizével etettük őket, de láttuk hogy az egyiknek lejárt a szavatossága úgyhogy azt kidobtuk, most valami keveréket adtunk nekik.

Növények vannak és minden ideális, mint írtam ugyan úgy csináljuk már évek óta és eddig semmi gond nem volt:S

A különbség csak annyi hogy ezek német halak

2011. jan. 23. 18:21
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Háát szerintem akkor valamilyen betegséget/fertőzést vitetek be az új halakkal ha van egy kép róluk lehet hogy meg tudjuk mondani hogy mivel lehet meggyógyítani a halakat.
2011. jan. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 gfero ***** válasza:
halakat csak megbízható helyről szabad venni és azt is egy pár napig karanténban kéne tartani.tápokból tetra termékeket kéne venni meg fagyasztott eleséget és nem mindenféle gagyi táppal megmérgezni a halakat meg a vizet
2011. jan. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ennyi infóból semmit nem lehet válaszolni, csak hasraütésszerűen össze-vissza találgatni.

18:08 kérdéseire kell a válasz, de legalább az, hogy egyáltalán mekkora medencéről beszélünk, milyen, és hány halról?

2011. jan. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
20 literes és 20 db hal volt benne
2011. jan. 23. 19:05
 8/17 anonim ***** válasza:
20 l rengeteg a 20 db hal nekem a 40 l esbe kevesebb hal van :S van fűtőd?
2011. jan. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
... innentől az a kérdés, mitől ne halnának meg. :/
2011. jan. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem a Tesco halas részén van véletlenül az akváriumotok? Ott szoktak ilyen "tágas" térben úszkálni a halak... Jó jó, tudom, már évek óta élnek, és ti látjátok, hogy egész nap mosolygósan, boldogan úszkálnak a halak.... Nem tudom, hogy mire gondolnak az ilyen emberek? Hogy jelezze a hal, hogy keveselli a helyet? Tüntessen, vagy mi?
2011. jan. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!