Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 112L-es növényes akváriumh...

Egy 112L-es növényes akváriumhoz milyen világítást vegyek?

Figyelt kérdés
Használok mellette co2 rendszert és happy life profito-t növénytápként. Már csak a világítást kéne tudni. Most van benne 2x18W de ez ha hemianthus Cuba-t teszek talajtakarónak nyilván nem fog elérni annyira amennyire igényli a növény. Hány Kelvines ideális? Hány W-os??
2011. jan. 24. 21:44
1 2
 1/16 Platypus ***** válasza:

A CO2 rendszerednek semmi értelme, ha a világításod nem közelíti az 1w/liter értéket. A fénycsöveket a legjobb úgy összeválogatni, ha a fele rózsaszín növényes, a fele zöldben gazdag napfényes. Az előbbi a növényeknek kell, az utóbbi számodra teszi élvezhetővé a látványt. Minden akvarisztikai fénycsőgyártónak van mindkét típusból, a kelvin értéket ne nézd, nem az a lényeg ezeknél a fénycsöveknél.

Továbbá szükséged lesz nitrát és foszfát trágyázásra is, mert ilyen feltételek mellett nem elég amit a halak termelnek. A halak számának növelése nem megoldás, mert akkor az ammóniaszint is nő, ami algásodáshoz vezet.

2011. jan. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jó ezzel nem mondtál semmi konkrétat... Tehát az alapján amit mondtál minimum 100W-os világítás kéne?
2011. jan. 24. 22:08
 3/16 A kérdező kommentje:
de a 100W az lehet 2x50W vagy 2x100W-nak kell lennie?
2011. jan. 24. 22:09
 4/16 anonim ***** válasza:

A hemianthus -t felejtsd el, az hamar ki fog dögleni


vegyél inkább parvula-t, hamár



[link]


A HC-hez kéne legalább 6db neoncső abból a 18 Wattosból :/

2011. jan. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Platypus ***** válasza:

100 watt körül már elég lesz, de ha viszonylag magas a vízoszlop, akkor nem árt több. Mondhatok konkrét típusokat is, de annyi van mint égen a csillag. Én pl. Hagen Flora glot használok növényesnek, ennek a napfényes párja a gyártótól sun glo néven fut. Az én napfényesem Sera Tropic Sun, ennek a növényes párja plant color néven kapható. A lényeg, hogy a 2 alaptípust használd egymás mellett, tetszőleges gyártótól és kombinálhatod is a gyártókat. A színhőmérsékletük nagyon változó, de ez nem befolyásolja a használhatóságukat.


Lehet használni olcsóbb, hagyományos fénycsöveket is, ezek közül a "cool white" típusúak alkalmasak, ezeknek 6500 fölötti a kelvin értéke. Csak éppen ezeknek a kibocsátott spektruma nem illik annyira össze a növények igényeivel, ezért azonos teljesítmény mellett kevesebb hasznosul a fényükből. Ezért növényes fölé nem éri meg ilyet használni.

2011. jan. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Honann lehet beszerezni nagy teljesítményű világítást ami 60cm? mert nézegettem és van 36W-os de 120 centisbe.

Na akkor most mi van?

2011. jan. 24. 22:18
 7/16 Platypus ***** válasza:

Négy fénycsövet használnak. Léteznek előre gyártott lámpatestek 4 fénycsőhöz, de ezek 100ezer forint körül vannak. Barkácsolni sokkal olcsóbb.


Itt olvasgass:

[link]

2011. jan. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

vagy veszel egy ilyet:

56 centis 80wattos fehér fényű


[link]


hozzá egy ilyet

[link]


+ 1 foglalat, 6 méter 1eres kábel + 1 tápkábel = 1000 Ft


Összesen kb 8ezer Ft

2011. jan. 25. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Bocs, ezt a fénycsövet akartam mutatni, csak elrontottam a linket


[link]

2011. jan. 25. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

és összesen 9ezer, bocs elírtam azt is :)


Mindegy, hát nekem van ilyen és szerintem elég jó, főleg, hogy kis helyen elfér.


Van ebből olyan is ami 6500 K-s annak sárgásabb a fénye, viszont a 8000 K-s az szebb fehér fényű.

2011. jan. 25. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!