Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudnék házilag világítá...

Hogyan tudnék házilag világítást csinálni?

Figyelt kérdés

van egy 165 literes akváriumom amire szeretnék vagy osb lapból vagy bútorlapból egy tetőt csinálni és az érdekelne hogy hogyan és milyen világítást tudnék bele tenni?

(75x40 a tető és 55 mély)

milyen fénycső és foglalat kellene neki és hogy szereljem be?


2011. okt. 19. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Szükséged van felcsavarozható páramentes neon foglalatra, az akvárium hosszához legjobban illő hosszóságú neoncsőre, elektronikus gyujtóra, azaz előtétre, és egy sorkapocsra. Találd ki hány darab neoncsövet szeretnél, és úgy vásárolj be. Továbbá szükséged van másfeles tömör rézvezetékre. a kapcsolási rajz mindig az elektronikus gyujtón van rajta. Az szerint kell bekötni.
2011. okt. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én már feltetteem egy hasonló kérdést és a válaszok alapján egy működőképes világítást szereltem össze me: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..


165 literhez meg egy jó 100 watt világítás kell minimum...

2011. okt. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3*18 W fénycső.
2011. okt. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3*18w? :O az nagyon kevés! Csak az én 125 literesemben van 2*28 és még így is keveslem, és tervezem, hogy többet építek bele!
2011. okt. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3*18 W a minimum, ettől felfelé el lehet térni.

De hidd el, ekkora fényhez is lehet összeválogatni megfelelő növényzetet.

Ez picivel több, mint 0,3 W/l, ami ekkora méretben nem olyan rossz. Arányaiban kb. pont akkora, mint most, a tiédben.

Sőt! a legtöbb ilyen akvárium 80 cm hosszú, úgyhogy ha a tiéd 80*40 es alapú, még a fényeloszlás is rosszabb.

2011. okt. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

de akkor azt írd neki, hogy az a minimum. Szerinted, ha itt kérdezi, hogy milyen kell neki, akkor ő tudni fogja, hogy te minimumot értettél először?


És mondtam, hogy a sajátom keveslem és építek bele többet. Ennyi.

2011. okt. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg attól függ milyen növényt raksz bele, hogy mennyi fény kell. Nekem most a 200 literesem hátulja le van választva, és hát így valamivel kevesebbnek számít, mondjuk legyen 180 liter. Ebbe nekem van 2db 35Wattos 6400 K-s Dulux neon, és egy 18 Wattos Hagen flora glo T8 neon, Ez összesen 88Watt ha jól számolom, és ebbe megmaradnak jól a növények, a fényigényesek is. Sőt a zöld algám is nő egy kicsit, pedig elég sok gyorsan növő növény van benne. De néhány almacsiga lerendezi a zöld algát, úgyhogy nem tud elterjedni vészesen. Azt akarom mondani ezzel, nem hiszem, hogy kéne bele 100 Watt.

Persze ha egy nagy nyomású CO2 reduktort is szerelsz bele, az más.

2011. okt. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!