Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Részleges vízcserénél kell a...

Részleges vízcserénél kell a vízbe rakni ilyen tisztító baktériumos szűrőanyagot?

Figyelt kérdés

Az akvárium telepítésekor raktam bele,mondták,hogy az kell,meg gyorsítja is a folyamat.Gondolom sokan mondani fogjátok,hogy jól átvágtak,mert nem kell bele semmi,de mivel már megvettem nincs mit tenni.Kidobni csak nem akarom??!Szóval,ártok a halaknak vagy az akváriumi flórának ha 30%os vízcserénél rakok bele?

Vagy ha ilyenkor nem kell,használjam fel teljes vízcsernél?

Köszi a válaszokat!

Ja,és 1napig állt már a víz.


2011. szept. 10. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem,ha van itthon én is szoktam beletenni,szerintem ártani nem ártasz vele,de elvileg ha állott vizet használsz akkor nincs rá szükség.
2011. szept. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
DE nem klórtalanítót,hanem ilyen baktérium flórát vagy micsodát raknék bele.Klórtalanítóm is van,de azt inkább tartogatom sürgős esetekre:)
2011. szept. 10. 11:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Halaknak? 1 napja van akváriumod és már a halak is megvannak? 2-3 hetet kéne várni, ha beletetted a baktériumokat akkor is minimum 1 hetet! Ugyanis ezek csak betokosodott spórák, ugyanúgy idő kell nekik, míg elszaporodnak! Ugyanúgy nincsenek még baktériumok még a szűrőben, mintha nem is tetted volna bele.
2011. szept. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem,csak a vízcseréről beszélek.Az akvárium már rég be van üzemelve.
2011. szept. 10. 12:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó!Nem azt írta h egy napja van akváriuma,hanem azt hogy 1 napja áll a víz,amit a 30%-os vízcseréhez használ!És szerintem ha csak részleges vízcserét csinálsz,nem kell bele semmi,abba már gondolom beállt a biológiai egyensúly,mivel nem most telepítetted és gondolom van benne szűrő is.szal igen,használd majd inkább teljes vízcserénél,bár ha jól csinálsz mindent arra sokáig nem lesz szükséged:)
2011. szept. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
KÖSZI!
2011. szept. 10. 12:23
 7/8 anonim ***** válasza:
30% -os heti vízcserénél nem kell előkészítő a "friss vízhez". Elég, ha hagyod állni 24 óráig, és akkor kiszáll belőle a klór és az egyéb ártalmas gázok. Vízelőkészítő csak frissen telepített akváriumba kell (+2-3 hét várakozás). Vagy vízcserénél csak akkor, ha nagyon sürgősen kell cserélned a vizet (pl. ha beleömlött valami), ilyenkor a cserevízbe bele kell rakni az adott mennyiséget, és ilyenkor elég 2-3 órát várni. De ezt ne alkalmazd túl gyakran, ha teheted várd meg amíg áll 24 órát.
2011. szept. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De jó hogy ilyen baktériumot még életemben nem vettem, így nincs vele gond. Én szerintem nem raknék bele, ha volna akkor se. Odaadnám másnak, hátha kell neki valamire.
2011. szept. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!