Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan végzitek a heti részleg...

Hogyan végzitek a heti részleges vízcserét az akváriumba?

Figyelt kérdés

Tippeket, tanácsokat szeretnék kérni, hogy ti hogyan végzitek el ezt a feladatot. Hogyan teszitek alkalmassá a csapvizet, hogy minden megegyezzen az akváriumban lévő vízzel?

Köszönöm előre is a segítséget! :)


2011. okt. 21. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
1-2 napig állni hagyom és csőőő. a többi fizika
2011. okt. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A menete annyi, hogy előző este bekészítem a kívánt mennyiséget a vödrökbe. Nem kell semmilyen vegyszer, a klór magától elillan. Én nem fűtöm az akváriumot, tehát a hőfokkal sem kell vacakolni. Egy másik vödörbe leszívom a vizet, közben aljzatporszívózok. A porszívó egy sima cső, a végén egy fél literes flakon, aminek le van vágva az alja. Így csak a koszt szippantja fel, az aljzatot nem. Mondjuk én heti kétszer cserélek kisebb mennyiséget és aljzatot is ritkán poszívózok, mert jó a szűrésem. Ezt majd kitapasztalod, látod mennyi a kosz.

Ilyenkor a növényeket is megnyírom, illetve a szobai virágaimat is meglocsolom :)

Dióhéjban ennyi.

2011. okt. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én használok Aquatan-t is, de csak felét az előírtnak, és fél-1 napig pihentetem a vizet vödörbe. Közvetlenül a vízcsere elött teszek bele egy kis folyékony növénytápot (szintén fele mennyiség az előírtra, és csak cserélendő vízre számítva) illetve 1-2 csepp sera vitamint. Vizet egy kiszuperált powerheaddel+gumicsővel nyomatom, és akkor nincs akkora pacsálás. Hőmérsékletnél szerintem nem gond a néhány fokos különbség. A hidegebb vízzel még bizonyos fajoknál ikrázást is kiválthatsz (pl páncélosharcsák).
2011. okt. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vödrökbe csapvizet rakok félre 1-2 napra.

A zuhanyzó csapjára van kötve egy ozmo szűrő, így az ozmo víz egy 30 literes hordóba folyik.

Ezek ott állnak a zuhanyzóba, mi meg a kádba fürdünk.


Nem pont hetente cserélem, hanem csak ránézésre, attól függően, melyik akvárium milyen ütemben algásodik.


A lakást fűtöm 24-25 fokra, de az akváriumokba nincs fűtő, így a félrerakott víz is ugyanolyan.


Sok különböző akváriumba, mindbe más a keverési arány:

- A lágyvizes garnéláknak fele csapvíz+fele ozmo.

- A törperazbóráknak 3/4 csapvíz + 1/4 ozmo.

- A tengeri akváriumomba ozmo+só 1,023 fajsúly.

- A brakkvizbe csapvíz + tengervíz 1,010 fajsúly.

és van olyan akváriumunk is, amibe csak csapvíz van.


A hőfokbeli különbség szertintem akkor lenne vészes, ha bettát tartanál 26 fokon és a szobádban lenne csak 20.

De akkor forralhatsz egy pohár vizet (mikróba) és beöntöd a vödörbe, ennyi. Kézzel is meg lehet állapítani hogy mennyire tér el a két víz hőfoka egymástól, vagy hőmérőzgetni is lehet, de szerintem fölösleges.

2011. okt. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Sokat segítettetek! :)
2011. okt. 22. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!