Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyancistrusokat lehet-e...

Aranyancistrusokat lehet-e így szaporítani?

Figyelt kérdés
Két aranyancim van,kb 6 centisek,mindkettő hím(ami nemrég derült ki).Szeretném őket később szaporítani,lehet-e olyat csinálni,hogy egyszerű ancistrusszal párosítom őket?Abból mi lenne,vagy egyáltalán lehetne valami?Ja,és van még egy ancim,az iszonyú pici volt,mikor megvettem,fekete volt a többi barna,pöttyös közt.Most kb 4 centis,és még mindig szinte fekete.Ez vmi más fajta lenne?Utánanéztem neten,de nem találtam hozzá hasonlót.
2011. jan. 26. 15:19
 1/2 Platypus ***** válasza:

Az arany ancit össze lehet párosítani a sima barna ancival, ugyanaz a faj, csak az arany egy kitenyésztett színváltozat. Az utódok valószínűleg egyszerű barnák lesznek.

A fekete példányról kéne egy kép, anélkül nem lehet biztosat mondani. Előfordul, hogy egyes példányokon nem látszanak annyira a pöttyök, de más algaevő faj is lehet. Ha nagy peched van, akkor plecód van anci helyett, és a fürdőkádban se fog elférni felnőtt korában.

2011. jan. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ja,nekem is eszembe jutott,hogy az ancistrus lehet nem is ancistrus...mindegy,most kicsi,majd idővel kiderül :).Egyébként az aranyancistrus kevésbé ellenálló,mint az egyszerű? Merthogy amolyan kitenyésztett változat,nem érzékenyebb?
2011. jan. 26. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!