Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tányércsiga tartása: hogyan?

Tányércsiga tartása: hogyan?

Figyelt kérdés

Milyen hőmérsékleten? Halkaja jó nekik? Mit jelent, ha a a vízfelszínhez közel az üvegre cuppanva elvagyogatnak? Egyéb tippetek van?

Az akvában csak ők élnek.


2011. jan. 27. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

itt megtalálod milyen hőmérsékleten érzik jól magukat, de 4-30fok úgyhogy elégé tágas a tűrő képessége. Szerintem igen a halkaját is elfogyasztja ami az etetés után, vagy közben a talajon landol.Sajnos én csak ennyit tudok segíteni.Nem sok mindent tudok a csigákról.

2011. jan. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Platypus ***** válasza:
A fenti linken minden ott van. Annyit tennék még hozzá, hogy mind a magyar, mind a latin név téves. A képek és a szöveg egy másik tányércsiga fajra, a postakürt csigára(Helisoma nigricans) vonatkoznak. A nagy tányércsiga egy őshonos európai faj, és senki sem tartja akváriumban. Rajtam kívül legalábbis, régen tartottam természetből begyűjtött nagy tányércsigát, így számomra elég egyértelmű a különbség.
2011. jan. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!