Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 70 literes akváriumba lehet...

70 literes akváriumba lehet sügéreket tartani?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ milyet. Sügérből is van ezer meg egy féle.

[link]

Itt meg tudod nézni a helyigényeiket.

2011. jan. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ha a pettyes indiai törpesügér mellett még lennének másfajta halak akkor elférnének?
2011. jan. 28. 17:20
 3/7 Frontosa ***** válasza:

Gondolom Pettyes India tarkasügérre gondolsz. Kezdésnek nem ajánlom, teljesen más vízparamétereket igényel (brakkvizi).

Ilyen kis akváriumban nem nagyon tudsz több fajt tartani. Esetleg Apistogrammakat, de jobban jársz ha egy fajból tartassz egy hímet meg max 3-4 nőstényt belőlük 70 literben. Ez lenne a legcélszerűbb.

Esetleg társas akváriumban megfér a Pillangó tarkasügér vagy a meggyhasú sügér, megfelelő társítással.

Esetleg tarthatsz kisebb homoksügereket, vagy 1 pár Porcelánsügeret is (határeset).

Most nagyjából ennyi jut eszembe.

Remélem segítettem.

Üdv,

2011. jan. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen segítettél köszi:D
2011. jan. 28. 18:46
 5/7 Platypus ***** válasza:
A zebrasávos sügeret ajánlom kezdő fajnak. Csapvizes faj, a többinél jobban bírja a szélsőséges vízértékeket, magas nitrátot, hőmérséklet ingadozást. A Margit szigeten az aranyhalas tóban is élnek és szaporodnak, pedig az télen fagypont körül van és tiszta trutyi. A díszhalinfón szerintem egy kicsit eltúlozták nekik a minimum 100 litert, egy összeszokott párt lehet tartani 70 literben. Nem vagyok rá büszke, de gyerekként 40 literben tartottam egy párt, és rendszeresen szaporodtak. Az ivadékokat el kell távolítani egy idő után, a szülők egy adott méret fölött kergetni kezdik őket. Az azonos neműekből álló csapat viszonylag békében megvan, de ha párba állnak territoriálisak és agresszívak lesznek. Ha nem emlékszem rosszul, képesek nemet váltani.
2011. jan. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És ha tartanék ilyen zebrasávos sügérből kettőt akkor még mellé lehetnének másfajta sügérek és gurámik?
2011. jan. 29. 15:24
 7/7 Frontosa ***** válasza:

Nem. Gurámik eleve kizárva!

Más fajt ekkora akváriumban nem tarthatsz zebrasügerekkel. 200 litertől már lehet több fajból is válogatni, az alatt szerintem ne is próbálkozz, mert sajnos érvényesül a hegylakó elv. =)

2011. jan. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!