Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppi lány vajon miért...

A guppi lány vajon miért kergeti a fiukat? Elég nagy a pocija lehet hogy terhes

Figyelt kérdés
2009. febr. 6. 08:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a hasa sötét,gömbölyű, akkor vannak benne kishalak, és azért zavarja a fiúkat, hogy hagyják őt békén! Ha akkora lesz a hasa mint egy nagyobb gyöngyszem,(vagy a hal testéhez képest jóval nagyobb) azt ajánlom vedd ki, ha ívik nehogy megegye a többi a kicsiket, aztán az anyucit is külön kell rakni.(elevenszülők,így nem ikráznak, hanem "ellenek")Sok sikert!
2009. febr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nagy a hasa, s apró kis fekete pöttyök vannak benne, akkor terhes! Ha jó széles a hasa, mint ahogy az előző válaszoló írta, mintha egy nagy gyöngyöt nyelt volna, akkor azt ajánlom egy nagy befőttesüvegbe tegyél vizet, hagyd állni 2 napig, majd merjél hozzá az akváriumból is vizet, s különítsd el a halacskát. Le fog fialni, vagyis egy csomó kicsi hal fog majd belőle potyogni. Ha megszült, ő mehet vissza a nagy akváriumba, de a kicsiket külön neveld 1 hónapig, s akkor megmaradnak, nem eszi meg őket se az anyjuk, se a többiek. Nekem volt hogy annyit fialt, nem győztem elosztogatni, volt hogy 30 is kijött egy halból!
2009. febr. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem lévőkhöz, tedd külön, mert a többi hal tényleg megeszi a pici halakat, még az anyuka is +eszi a picit :( Nekem volt olyan, hogy 67 pici hal jött ki 1 halból, de abból csak 21 maradt meg, a többi nem volt életképes :( Túl sokat fialt sztem.
2009. febr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia


Látom kérdésed tegnap reggel "adtad fel"... :-)

Ha halgattál az előttem szólókra, akkor elkülönítetted a terhes anyát a társas medencéből! Akkor még talán aznap este, vagy másnap reggel már találkoztál a kicsikkel is!

Álltalában az elevenszülő fogaspontyok szülés előtt elkergetnek mindenkit maguk körül... Ez a jele hogy, a kicsik hamarosan kibújnak!

A szivárványos guppi (Poecilia reticulata) már 3-4 hónapos korában eléri az ivarérettséget. 4-5 hetente "fial" terhességi ideje ha jól emlékszem 21-26 nap.

Ha nem vigyázol az állományodra, a kishalak minősége genetikailag nagyon leromlik. Érdemes 5-6 havonta hímeket v. nőstényeket cserélni, tehát csinálj vérfrissítést!


Remélem segítettem! Állok rendelkezésedre!

2009. febr. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!