Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1. Kérdés Lehet 5 literes...

1. Kérdés Lehet 5 literes befőttes üvegben garnéla rákot rakni? 2. A csiga és a rákot lehet egybe tenni? 3. Ha tudtok osszatok meg velem információkat, az édesvizi rékokról, csigákról, kagylókról esetleg tücskökről és sáskákról?

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 16:58
 1/8 A kérdező kommentje:
Bármilyen információ jól jön nekem.
2011. jan. 29. 16:59
 2/8 Platypus ***** válasza:
90%
Nem lehet 5 literben garnélát tartani. Ha nagyon tapasztalt akvarista vagy és hajlandó vagy költeni az akváriumra, akkor 10 literben már lehet próbálkozni, kezdőknek minimum 25 liter ajánlott. A garnélák nagyon érzékenyek a bomlástermékekre, tisztán kell tartani a vizüket. A törpegarnélák bármilyen csigával jól kijönnek.
2011. jan. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy befőttesüveg nem alkalmas garnéla tartásra, mert a vízminőségre kifejezetten érzékenyek. Csigákat, mondjuk hólyagcsigát vagy postakürt csigát megpróbálhatsz párat, de rendszeresen cserélni kell a vizüket.

Most én ennél bővebben nem mennék bele a dologba, neten rengeteg anyag megtalálható.

[link]

[link]

2011. jan. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kb 2000 ft egy 20 literes akvárium.Raksz bele egy szivacsszűrőt és mehetnek a garnélák.Panelba lakok,a vizem állandó 24-25 fokos,ezért nem írtam fűtőt.Valakinek már egyszer írtam,hogy 5 literbe kovászos uborka a legjobb.Csigám nincs arról majd más tájékoztat.(persze lehet hogy annak jó az öt liter,ezt nem tudom.)
2011. jan. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. jan. 29. 17:11
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves Murr!


Minden csigafajtát( kb. 1-2db csiga) lehet befőttesüvegbe tartani,vagy van kivétel?

2011. jan. 29. 17:22
 7/8 Platypus ***** válasza:
Kistestű csigákat, hólyag és postakürt csigákat lehet. Esetleg még maláj tornyost, de abból nem látsz sokat mert beássák magukat a talajba. Almacsigának és a többi nagyméretű fajnak nem elég egy befőttesüveg.
2011. jan. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tessék megosztom veled az információimat :)

[link]

2011. jan. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!