Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak? Rossz haltartó,...

Mit csináljak? Rossz haltartó, de a barátnőm :S

Figyelt kérdés

Másfél hónapja akvarisztikázok, úgy kezdtem, hogy megláttam barátnőm akváriumát és tudtam, hogy nekem kell egy olyan. Olvasgattam stb. szóval valamit konyítok egy kicsit azért.

A lényeg, hogy már egy ideje tudom, hogy barátnőm rosszul tartja a halait. Ma is átmentem hozzá, akváriuma ilyen:

álló, 6 szögletű körülbelül 60 literes.

2 db műnövény és egy vár van benne. Nagy szemű kavics és üveggolyók (-.-) A műnövényén megtelepedett valami gaz.

2 db aranyhala van, egy algaevője, 2 xifója és egy gurámija (szerintme kék gurámi) meg egy db guppi hím. Elkezdtem neki magyarázni, hogy ez úgy rossz ahogy van, de rám se hederített csak nevetett. A guppija úgy túl van etetve, hogy egy gömb a hasa, mintha lenyelt volna egy kukoricaszemet. Az aranyhala se semmi. Jó duci.

A levegőztetőben kételkedem, szerintem csak szűrője van, semmi levegőztetőt nem láttam én (az enyémhez hasonlítva, nekem látszanak buborékok, neki meg semmi az égadta világon)

Mondom neki, hogy aranyhalat minimum 100 literbe kéne. Sőt álló akváriumban az oxigén miatt még kevesebb halat lehet tenni. Aztán mondom kevés is van 1 fajtából. Megmutatam neki a gurámi, az aranyhal és a xifo igényeit diszhal.infon, de nekem csak azzal jött, hogy jól megvannak neki. Az egyik aranyhala a nagyobbnak az ivadéka. És hogy nem nől neki nagyobbra. Mondom biztos a helyhiány miatt (pedig 3 éves az aranyhal). Meg mondom az nem csak sima szűrő? Azt mondja, de az levegőztet is, egyébként is másik barátnőnknek nem volt se szűrője se levegőztetője és évekig éltek a halai. Meghogy feltett ide egy kérdést, hogy nembaj-e hogy az aranyhalait 60 literbe tartja és, hogy itt azt válaszolták neki, hogy nembaj az, a halak se kaphatnka meg mindent. Nem hittem neki. Ajánlottam neki, hogy most egy hétig ne nagyon etessen (megmutatta, hogy hogyan etet, hát kétszer jól megszóra a kajásdobozkát, a kaja beterítette az egész akvárium tetejét, a halak nem is bírták mindet megenni) de nem hallgat rám bármit mondok neki. Tehetek szerintetek valamit? Még akar guppikat is venni!


2011. jan. 29. 18:49
 1/9 Platypus ***** válasza:
Olvasd fel neki az állatvédelmi törvény díszhalakra vonatkozó részét.
2011. jan. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
oké
2011. jan. 29. 19:00
 3/9 Doruss ***** válasza:
Elhiszem, hogy nehéz a tudtára adni, mert a barátnőd és megsérteni nem akarod. De valahogy meg kéne értetned vele, hogy ez így nem jó. Ha így folytatja, nagy az esélye annak, hogy a halak betegesek lesznek és idő előtt elpusztulnak.
2011. jan. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát megmutogathatnád neki az interneten is hogy például az aranyhal hidegvízi hal (18-20fok) mik a többi trópusi (24-28fok). Ha nem akarod megsérteni akkor egy gyenge pontjánál megragadod és leülteted a gép elé:). Megtudsz neki mutatni mindent ha nem hallgat rá akkor közlöd vele hogy hát most nagyon meglepődtem rajtad mert ez olyan mintha téged kínoznának és kicsit mélyebben is mehettek a témába. Nem lesz baj nyugi nem fog megsértődni ennyitől. És remélem sikerül vele megbeszélni mert ez így tényleg nem jó!:/
2011. jan. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Dicsérd a saját akváriumodat hogy milyen jól megvan oldva meg ilyenek....de nem biztos hogy segít...:(de valahogy megkell értetni vele hogy nem jó amit tesz.....mert akkor a halakkal nem tesz jót...szerintem a büszkesége nem engedi hogy bevallja mennyire rossz a haltartása.hát nemtudom...
2011. jan. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát az biztos, hogy egy nagyon büszke ember. mondtam már neki, hogy ez állatkínzás és csak megismételte és nevetve csodálkozott. egyébként nem tiltakozik, csak a levegőztetővel szemben. na de azért megpróbálom amit mondtatok, köszönöm
2011. jan. 29. 21:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Légy férfi, állj a sarkadra és mondd meg, hogy ez úgy rossz, ahogy van. Gyűjtsd össze, hogy mi lenne jó (például milyen halak maradhatnak, és mik jöhetnek még melléjük egy normális összeállításban) és mondd meg, hogy márpediglen így lesz, te segítesz és elintézel mindent. Persze mindezt tapintatosan, de határozottan.

Én édesapámmal tettem ezt, megmondtam, hogy vagy úgy csinál mindent, ahogy elmondom, ez esetben megszerzek neki mindent, ami kell, vagy szédszedem az akváriumot és megy a pincébe, mert ez nem állapot. Megértette, azóta szépen megy minden és ő is boldog.

2011. jan. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Adj neki egy pofont :)
2011. jan. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Azt próbáld megértetni vele,hogy az akvarisztika nem arról szól, hogy éltben tartjuk a halakat, hanem a lehető legjobb környezet biztosításáról, a halak igényei szerint.Ha valaki szereti az állatait, az neveli, gondozza őket és figyel az igényeikre is.Persze, hogy élnek szerencsétlenek,mit tudnak tenni. De hogyan és meddig? Egy aranyhal nem csak 2-3 évig él.Bizony jól látod, a barátnőd nagyon rosszul bánik a halaival,nem mondom, hogy szándékosan, de az ismeretek, hiánya is állatkínzáshoz vezethet.Ha ide írt, akkor viszont csak a neki tetsző válaszokat fogadta el, biztos vagyok benne, hogy a válaszolók többsége legalább 100literes akváriumot ajánlott.Azt sem hiszem, hogy itt azt a tanácsot kapta volna, hogy a trópusi halakat,az aranyhallal kell párosítani.Mutasd meg neki, mit írtunk, talán belátja, hogy tévedett és megfogadja a tanácsainkat, mármint, ha valóban szereti az állatait és tenne is érte, hogy jól érezzék magukat.Remélem sikerrel jársz és jobb körülmények között élhetnek tovább a halai, persze nem így együtt.
2011. jan. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!