Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez úszórothadás (kép)?

Ez úszórothadás (kép)?

Figyelt kérdés

A guppim farkából hiányzik egy kis darab,nagyon megijedtem ettől hogy úszórothadás lehet,készítettem 2 képet ( kép minősége elég rossz):

[link]

[link]


Az akvárium 50 l-es és 2 hím guppi van benne,lehet hogy csipkedik egymást,de még nem láttam hogy csipkedték volna egymást,de kergetést nagyon sokszor látok a két guppi között!


2011. jan. 29. 19:45
 1/8 Platypus ***** válasza:
Ennyire életlen képen szinte semmi se látszik a lényegből. A halovány női megérzésem azt mondja, hogy ez csak egy szimpla sérülés, egy homályos foltról nehéz bármi biztosat mondani.
2011. jan. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Osztom az első véleményét. Nehéz megmondani ilyen képről, de szerintem csak megsérült. Nem tudsz jobbat készíteni és föltölteni?
2011. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Doruss ***** válasza:
Nem igazán látszik, de nem lehet, hogy csak megtépte valamelyik hal? Figyelgesd őket, lehet, hogy csak sérülés. Az uszonyrothadás csak legyengült haakat támad meg. Ha rosszabbodik, akkor különítsd el, és ha úgy sem javul, kezeld gyógysszerrel.
2011. jan. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy uszonyrothadás mert nekem is van 2 guppim akiknek a farokúszója valamiért rojtos de olyan volt már a kereskedésbe azt mondták hogy ez ilyen fajta de mondom ó ez biztos át akar vágni mert gondoltam hogy uszonyrothadás. De mind1 is hazahoztam őket mert gyönyörűek voltak és karanténba egy kis fertőtlenítés meg minden és semmi bajuk azóta de az úszójuk rojtos. Nézd meg és ha az úszójának a legvége barnás és napról napra rosszabbul néz ki akkor feltétlenül kezeld.
2011. jan. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok jobb képet feltenni :( de ez a sérülés már több mint 1 hete megvan de ma reggel észrevettem hogy nőtt a farkán a sérülés,ha holnapra még növekedni fog akkor elkülönítem!
2011. jan. 29. 20:06
 6/8 anonim ***** válasza:
A guppik mellett nincs semmi?
2011. jan. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nincs semmi más!
2011. jan. 29. 20:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Így nehéz megmondani, de figyeld meg jól, és ha pár nap múlva haladni kezd a vágás az úszó töve felé, akkor gáz van. a vágás széle nem sárgás? ha egy kicsit is(egészen icipicit) az, akkor az rothadás.
2011. jan. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!