Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kész a nagy mű. Mit gondoltok...

Kész a nagy mű. Mit gondoltok róla, mit változtatnátok?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]


2011. febr. 2. 17:32
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Szerintem jól néz ki mindkettő


Murré olyan mint egy kis erdő házikóval.


Platypusé meg az ADA akváriumokra hasonlít, az a tökéletesen gondozott, vágott növényes, csak a jávai algás, de akkor a riccia mért nem? Az nem algásodik úgy?

2011. febr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Ehhe, "kis erdő házikóval", ez nagyon tetszik :D Tök jó.

Platypus, ha nem is írtad le így, pozitívumnak vettem a hozzászólásodat, köszöntem!

Egyébként nekem is megtetszett a világos háttér, mondjuk ami valóban egy fehér fólia, tényleg tud jól kinézni.

2011. febr. 2. 21:53
 33/37 Platypus ***** válasza:
Igazából az akváriumom még túl fiatal ahhoz, hogy keletkezett alga legyen benne. Ami látható, azt sikeresen belekötöztem a jávaiba, meg a gömbalga amit a résekbe tömködtem. A Riccia amúgy soha nem algásodik, túl gyorsan nő hozzá. Ha egy kóbor alga beletéved, akkor is eltűnik az első metszés alatt, és erős fény alatt hetente 2x sem árt Ricciát fodrászolni.
2011. febr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Valamilyen növénytápot vagy esetleg CO2-t használsz?
2011. febr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Ja, azért gondoltam, hogy alga, mert barátomé most totál algás, és az is ilyen tömör egybefüggő. De lehet, h nálad a kötözés miatt ilyen tömör most még. Mármint a jávai.


Ricciám még sosem volt, egyszer szemeztem vele a vadonban, de hát olyan drága, hogy nem vettem. Meg ott nem is volt olyan szép. Persze az nem volt rákötözve semmire. Nálad szebb.


Barátom növényei közül meg kiszedtem az anubiast, az is totál algás, és beraktam a Red cherryk közé. Egyből rávetették magukat, szerintem holnapra el is tüntetik róla az algát. Van ott még más is ami algás, szerintem szép lassan mindent kiszedegetek aztán berakom a redekhez. Egy növényt már letisztítottak így :) ügyesek.

2011. febr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 gfero ***** válasza:
csak ez a bazalt van benne vagy alatta van másféle talaj is ?
2011. febr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

Nálam már leették a tőled kapott jávairól a tőled kapott garnélák majdnem az összes algát :)


Nem co2-zök és táptalajom sincs, csak sima bazalt. A növények közül csak a Hydrocotyle leucocephala az új és egy marék jávai, a többiek nálam élnek régóta. Folyékony tápszert használok viszonylag rendszeresen, de az előírtnál kevesebbet, majd gyökértápot is szerzek be 1-2 mellé, eddig az nem volt.

A növények tudatosan lettek összeválogatva, az akváriumomban minden megtalálható, ami nem kényes, sokat tűrő. Tehát ez a legolcsóbb és legkönnyebb módja egy viszonylag dúsabban növényesített akvárium létrehozásának, aki nagyobb kihívásra vágyik, az a Platypus félékkel próbálozzon :)

2011. febr. 2. 23:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!