Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aktív szenet hogy raknátok...

Aktív szenet hogy raknátok bele az Eheim szűrőbe?

Figyelt kérdés

Hosszú gyógyszeres kezelések után vagyunk. Mivel az Eheim (2008) szűrőm nem aktív szenes, ezért vettem külön a kereskedésben. Ott azt javasolták, hogy hálóstól rakjam be a szűrőszivacs helyére. Jól átmostam a szenet, majd mikor kivettem a szűrő megfelelő részét, persze nem fért bele,így kezdőként! megint szerencsétlenkedtem: háló nélkül öntöttem be a szenet a szivacs helyére, persze vehettem ki az egész berendezést mert eltömítette, plusz tele is ment vele az akvárium. Úgy szedegettem ki kézzel a kis rudakat.Ezzel persze ismét megbontottam a (jó)baktériumrendszert...(a szűrő kivevésével).

Tegnap kaptak Sera bio nitrivecet, az aktív szén után meg terveztem a JBl FilterStartját. Segítsetek, hogyan helyezhetném be helyesen a szenet egy pár napra? Köszönöm.


2011. febr. 3. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kár volt kiszedni a hálóból. A lényeg, hogy áramlásban legyen. Fel kell akasztani az esőztetőre, vagy a középső merevítérse, vagy bármire, (improvizálj) a lényeg, hogy lógjon bele az áramlásba.
2011. febr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy butaságot csináltam :-(, tehát ahol kijön a levegő? Attól még jut elég oxigén a halaknak? (lehet, hogy ostobán hangzik,de kezdő kérdése )
2011. febr. 3. 14:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Persze, jut elég.
2011. febr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kihasználom a lehetőséget, hogy Murr itt van :-)! Még had kérdezzem meg, mikor vegyem ki és van valami, amit utána érdemes eszközölni? Pl.: FilterStart? Köszönöm.
2011. febr. 3. 14:37
 5/11 A kérdező kommentje:
Apropó!Ebből apró széndarabkák szóródnak szét, már eszik is a halak????
2011. febr. 3. 14:46
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát, az nem a legjobb, hogy eszik a halak, de szerintem kiköpik, tudják, hogy nem nekik való. Elvileg. Próbáld úgy betenni, hogy ne szóródjon szét, mondjuk nylon harisnyába.

Nem szoktam aktívszenezni, de ha emlékeim nem csalnak, akkor olyan 3 nap elég neki, az alatt biztosan összeszed mindent. Utána valóban kerülhet a vízbe valamilyen baktériumkultúra (filterstart), de amit javaslok, az a nagyon rendszeres, kis adagokban történő vízcsere. Én ilyen esetben, ha gyorsan kell telepíteni vagy bármi hasonló baj van, olyan 3 naponta cserélek 10-15%-ot. Ez kevés stresszel jár, de segít féken tartani a bomlástermékeket, eltávolítani a káros anyagokat.

2011. febr. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. febr. 3. 15:15
 8/11 A kérdező kommentje:
Nos, finom, szemcsés rétegben lepte be a talajt...az algaevő nem lesz oda érte...próbálom felporszívózni valahogy.:-( azt hiszem nekem egy kicsit stresszes ez az akvarisztika..csak ne venném ilyen komolyan a "megszelidítetted, felelőséggel tartozol érte" szöveget!
2011. febr. 3. 15:22
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem baj az, ha komolyan veszed :) Később már minden sokkal könnyebben megy majd. A szén miatt ne aggódj, nem káros, ha bennmarad akkor sem. Leülepedik és kész, majd ha akar porszívózáskor kijön. Ne stresszeld túl, jó lesz az.
2011. febr. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam!(...sejtésem szerint ideig-óráig!):-)
2011. febr. 3. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!