Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen és hány rétegű szűrő...

Zsoka79 kérdése:

Milyen és hány rétegű szűrő anyagok kellenek egy házi készítésű külső szűrőbe?

Figyelt kérdés
Most akarok építeni egyet, mert amiket néztem a neten nem a mostani költségvetésemhez árazták. Ezzel kapcsolatban minden ötlet és tapasztalat érdekel. előre is köszönöm mindenkinek az érdemleges válaszokat.
2011. aug. 31. 07:59
1 2
 1/13 Platypus ***** válasza:
Nézd meg a Hobby natalit talajt. Ez zúzott lávakő, amit szűrőanyagnak is árulnak, mennyiségre lebontva háromszoros áron.
2011. aug. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

45 litereshez legalább fél liter siporax + fél liter lávakő zuzalék, nem baj ha összekeveredik, a tetejére meg egy kevés perlon vattát kell még rakni.


[link]


[link]

2011. aug. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Érdemesebb meg rendelni a neten vagy egyszerűbb akvarisztikai boltban megvenni?
2011. aug. 31. 13:34
 4/13 A kérdező kommentje:
Platypusnak. Akkor a hobby natalit használhatom siporax és substrat helyett? Mert ahogy néztem lényegesen olcsóbb.
2011. aug. 31. 13:51
 5/13 anonim ***** válasza:
A siporax kell mellé, lényegesen többet tud, mint a lávakő. Nálam úgy néz ki, hogy alul van egy szivacsréteg, felette lávakő, felette pedig siporax. Köztük pedig szúnyogháló és krumpliszsák, kiegyenlítésnek. Mekkora akváriumhoz lesz? Zárt vagy nyitott rendszerűre gondoltál?
2011. aug. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
150L-es hez lesz. A zárt rendszerűre gondoltam, mert akkor nincs szivárgás meg az akvárium alatti polcon lesz a helye. 200-as PVC csőböl, 38cm magas lesz mert csak ez fér be a polcra.
2011. aug. 31. 15:26
 7/13 anonim ***** válasza:
Zártat én nem tudom miből lehet, mert arra már egy tökéletesen zárható tető kell, amiből semmiféleképp nem folyik ki a víz, nyomás alatt sem. És legjobb ha nem tekerős tető, hanem valamiféle csatos tető kéne, mert a pumpát nem kéne tekergetni benne, mikor összerakod. Én ilyen dobozt nem találtam semmilyen boltban, ezért csináltam nyitottat.
2011. aug. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Persze mindenképpen csatos lesz, nézegettem már képeket és elég jó ötletes szerkezeteket csináltak. Csak még nem tudom eldönteni hogy milyen teljesítményű vízpumpát tegyek bele. AT-302 vagy AT-303-as ra gondoltam. 5-600L nyomnak óránként.
2011. szept. 1. 22:13
 9/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Figyelmedbe ajánlanám a zeolitot, mint szűrőanyagot.Tulajdonkép ez is egy lávakő rengeteg hasznos tulajdonsággal.Olcsóbb ha kertészeti áruházban, zsákos kiszerelésben veszed és esetleg aprítod ha kell.Használhatsz, habköveket, faszenet, durva homokot,folyami sódert,tört cserepet,különböző tömörségű szivacsokat, perlont, de valóban jó a szúnyogháló, krumplis zsák, stb, is, ahogy Murr írta.Nem kell feltétlenül drága cuccokkal telerakni ahhoz, hogy tökéletesen működjön.Ekkora térfogatnál,ezt a 150 liter vizet, bármelyik említett anyag tisztán fogja tartani.
2011. szept. 2. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégitő választ. Szerintem a zeolitot és a láva követ fogom használni. De gondolkoztam ytong téglán is, elég porózus anyag az is. Viszont azt össze kel törni.
2011. szept. 2. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!