Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppibébi kontra páncélos harcsa?

NRichárd kérdése:

Guppibébi kontra páncélos harcsa?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam teszek a guppinövendékek mellé egy páncélosharcsát hogy ne legyen annyira koszos az alja :D. Nem rossz ötlet ez tőlem? Nem eszi meg őket a harcsa? a guppik nagyon kicsik még és a harcsa sem nagy.
2011. febr. 3. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Hát én inkább nem tenném, az a biztos.

Én a guppi növendékek mellett Red cherry garnélákat tartok, pontosabban a garnélás akváriumban kaptak helyet a kishalak, és nagyon jól megvannak születésük óta :)

23L

2011. febr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
sajnos Győrben sehol nem találtam garnélákat :) itt nem keresettek annyira még sztem :) de akkor nem próbálkozom :) akor marad a gyakori pumpa :D
2011. febr. 3. 15:41
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Én sem kereskedésben vettem őket.Hülye lennék értük 3-400forintot adni darabonként.Teljesen véletlenül az akvarista fórumon találtunk egy közelünkben lakó akvaristát, aki tartotta őket, és már rájuk unt, és szabadulni akart tőlük.Szóval kaptam kb.40-50 garnélát tök ingyen, csak vigyem már :D.Párom szintén.Óriási mázlink volt :D

23L

2011. febr. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Próbálkozz te is fórumon, ha van kedved!Az a tapasztalatom, hogy az akvaristák nagyon összetartó, segítőkész társaság, és nagyon büszkék arra mit csinálnak.És sok jó tanáccsal tudnak szolgálnia kezdők számára.És még ha van valamiből fölösleges, vagy kidobásra ítélt mennyiség, mert nem tudnak velük mit csinálni, akkor szívesen odaadják.Nekünk így vannak garnéláink, meg növényeink is :)

De nagyon sok hasznos dolgot lehet még így szerezni, pl. felszerelést is.

Szóval mindenképpen ajánlom az Akvarista fórumot, és az Akvarisztika info fórumot.A tagok általában mindkét helyen ugyan azok.

2011. febr. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
akvaristán fentvagyok. ott volt egy srác aki árult 100 forintért red cherryt de elfogytak neki
2011. febr. 3. 16:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdezz, adj fel hirdetést a fórumon, hátha sikerül és találsz valakit a közeledben.Azért jók ezek a kis állatok, mert nagyon szépen kitakarítják az akváriumot, mindent megesznek, még az elhullott kishalakat is, meg az elhalt növényeket, valamit lehullott kaját.
2011. febr. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, off: nem tudom, hogy bántaná-e a kicsiket a páncélos, de ha azt veszel, és nem garnélát, akkor ne egyet vegyél, hanem többet, mert csapathalak. Jó guppi-nevelést! :)
2011. febr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
van a nagy aksiba onan gondoltam teszek át
2011. febr. 3. 19:01
 9/10 anonim ***** válasza:
OK, csak több db-ot tegyél át. Neveldében amúgy "porszívózni" szoktak inkább, mivel úgy sincs aljzat (pont ezért). Üres, bujkálók nélküli medencében valószínű nem is éreznék jól magukat a harcsák (stressz).
2011. febr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
most viszek haza csigát az jó lesz :D amúgy a porszívóval nemtudtam kiszedni rendesen
2011. febr. 5. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!