Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel lehet sterilizálni a...

Mivel lehet sterilizálni a növényteket?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva nem szeretném, ha maradna rajtuk csigapete. Minden akvarisztikában csigákkal teli vízben látom a növényeket, de az enyémben nincs, és nem is szeretném, ha belekerülne. Korábban volt tornyoscsigám, alig tudtam megszabadulni tőlük (ha végén már lehettek vagy "ezren"!).
2011. febr. 3. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Sterilizálni inkább csak kórokozóktól, algáktól lehet. A csigapete nagyon ellenálló, a csigaölőszereket is több fázisban kell alkalmazni, mert a petéknél nem 100%-osak. (meg kell várni, hogy kikeljenek, és újra irtani)


Ezért érdemes rendelni növényeket, csak egyrészt most megfáznak útközben, másrészt árban csak úgy éri meg, ha sokat rendelsz. (esetleg összefogsz valakivel)

Nekem innen mindig csigamentes volt:

[link]


Illetve marad a manuális petekeresős-leszedegetős módszer, ami gyakorlatilag szinte járhatatlan út.

2011. febr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Javítás: növényeket akartam írni a kérdésben. :)
2011. febr. 3. 20:49
 3/7 A kérdező kommentje:
Tartottam tőle, hogy nem megy egyszerűen. Köszönöm a javaslatot is.
2011. febr. 3. 20:50
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyelőre várok még, valóban nem érné meg, ha útközben bajuk lenne. Megnéztem a linket. Csodásak a növények, de honnan derül ki, hogy mennyi lenne a szállítási díj? Vagy azt csak akkor tudom meg, ha rendelek valamit?
2011. febr. 3. 20:55
 5/7 Platypus ***** válasza:
100%
Veszel egy csigaevő csigát is a növények mellé, és megoldja a csigagondot, mielőtt egyáltalán kialakulna. Utána etetheted halkajával is. A hideg-meleg váltózuhany hatékonyan leszedi a kifejlett csigákat, de a peték ellen nem sokat lehet tenni.
2011. febr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gfero ***** válasza:
ha 1 napig beleteszed 1 vödörbe és hozzáteszel 1 neomagnol tablettát ez egy fertőtlenítő ez mindent leszed a növényről és nem kel hogy félj hogy becipelsz valami betegséget vagy csigát
2011. febr. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2011. febr. 4. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!