Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg nem szabad használtan...

Tényleg nem szabad használtan venni mellszívót, mert nem lehet 100 százalékosan sterilizálni?

Figyelt kérdés

most vettem egyet vaterán de egy előző kérdésemhez írták hogy nem szabad használtat venni , mert a műanyagot nem lehet sterilizálni...

ez veszélyes? ha nem lenne tejem, és tejtestvére lenne a babámnak, az is ilyen végülis, nem?


2011. szept. 16. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!szerintem hülyeség!!!Én is,és egy csomó barátnő,ismerősöm hsználtan vettük.semmi baja a gyerekeinknek.amúgy meg,ha nincs mellszívód,van olyan kórház,ahol van nekik,és amíg bnt vagy,azt használhatod.szerinted ott mindig újat vesznek minden anyukának másikat??ugyanmár!!Én vettem egy mikrós sterilizálót,abban sterilizáltam.sőt!most egy barátnőmnél van kölcsön,mert márciusban szült,de hamarosan visszakérem,mert jövő márciusban meg Én szülök megint:)akkor már hárman hazsnáljuk egymás után.
2011. szept. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen laikusként irom azt, hogy szerintem ez butaság. Ha nem lehet taljasen sterilizálni akkor az anyatejgyülytőben nem vennékát a lefejttejet,mert akkor az nem steril már..nem?? De lehet, hogy rosszul gondolkodom. Meg azért az ember saját magának is kell hogy sterilizálja és akkor is (a baba miatt legfőbbképp) kell, hogy sterill legyen..

Mondom ezt ugy,hogy nem értek hozzá...javitsatok ki ha tévedek..

Egyébként milyet vettél????

2011. szept. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Mamintee válasza:
72%

A legtöbb mellszívóhoz lehet venni pótalkatrészeket, többek között azokat, amelyek a mellhez és a tejhez érnek. Erre érdemes beruházni a sterilitás érdekében. Amikor mellszívót bérel az ember, akkor is külön meg kell a géphez vásárolni ezeket a részeket pont emiatt.

Az anyatejgyűjtő állomásokon leadott anyatejet azért nem olyan állapotban kapod ám meg, ahogy ők ott hagyták...

2011. szept. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj emiatt. én is használtam vettem. Beáztattam a chicco folyadékba, ami nem gumis, azt kifőztem.
2011. szept. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszi

avent kézi mellszívót vettem

2011. szept. 16. 22:23
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is használtat vettünk, igaz elektromosat. Nekünk nem a sterilizálás volt a problémánk (fel sem merült bennünk, mindennap gondosan kifőztük fazékban), hanem inkább, hogy leégett a motor (ami Nálad ugyebár nincs) és garancia meg semmi. Csak annyi, hogy újat kellett venni. Egyébként meg a kislány is abból kapta a tejcsit, sőt az anyatejgyűjtő állomás is.
2011. szept. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindkétszer használtam vettem. Semmi bajom nem lett és a gyerekeimnek sem.
2011. szept. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%

Egyes műanyagokat (amelyik bírja) lehet autoklávozni, az tényleg sterilizál. A kifőzés nem pusztít el minden bacit és vírust. A mellszívóknak vannak olyan rejtett részei, ahova nehéz hozzáférni. A vízkő alatt is megbújhatnak bacik, amik túlélheik a kifőzést. Én nem kockáztatnék.

Ez a készülék mégis testnedvekkel érintkezik. Nem használnám más fogkeféjét és hüvelyzuhanyát sem!

Mi van, ha a te babád az az egy az ezerből, aki keresztfertőzés miatt betegszik meg? Kit fogsz okolni?

2011. szept. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kedves utolsó válaszoló, és ha tejtestvér lenne a babám mert nem lenne tejem, akkor nem a másik anya tejét kapná? vagy túl lazán veszem?

2011. szept. 18. 22:48
 10/11 anonim ***** válasza:

A megelőző válaszoló vagyok.

Szerintem a higéniai eszközök megosztása a bizalomról is szól. Valószínűleg bízol az ismerősödben, családtagodban, de bízol-e egy ismeretlenben?

Megosztanád a hüvelyzuhanyodat, fogkefédet, bugyidat a testvéreddel vagy egy ismeretlennel? Szerinted mi a különbség?

Számos olyan betegség van, amit testnedvek képesek közvetíteni. Lehetnek olyanok is, amikről még ma nem is tudunk. Az is lehet, hogy az eladó sem tud a betegségéről.


Ha úgy gondolod megéri a kockázatot, vedd meg. A TE döntésed. Csak ne hárítsd a felelősséget másra, ha balul üt ki a végén a dolog.

Én azt javaslom, hogy a tejjel érintkező részeket cseréld le újra!

2011. szept. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!