Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Homályos a víz. Lehet, hogy a...

Doruss kérdése:

Homályos a víz. Lehet, hogy a szűrővel van baj?

Figyelt kérdés

54 literes akvárium, Aquael szett. Hetente csinálok 20-30%-os vízcserét. Sosem volt gond a víz tisztaságával. Most egy pár napja veszem észre, hogy elég homályos a víz. Nem látszanak benne szennyeződések, csak ilyen furcsa, alig lehet átlátni rajta. És ez nem alga. Amúgy élő növények vannak benne.

Egyébként Aquael PAT-mini filter a szűrő, egy éve van meg, eddig nem volt gond vele. Hogyan bizonyosodhatnék meg benne, hogy azzal van-e a gond?


2011. febr. 4. 15:03
 1/8 Bán Máté ***** válasza:
Hát egysekytűek vannak a vízben kapcsold ki a világítást egy pár napra. véletlen nem eteted túl őket?
2011. febr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, ez nem túletetés. Nagyon vigyázok rá, nem túlzok, ha azt mondom, egy falat kaja se süllyed le. Egyébként mitől lennének benne egysejtűek?
2011. febr. 4. 16:41
 3/8 gfero ***** válasza:
lehet hogy a biológiai egyensúly hiánya miatt elszaporodtak az infuzoriumok de én csinálnék egy víztesztet abból sók minden kiderül .vettél új növényt,halat?
2011. febr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem, mostanában nem vettem semmit... És lehet, hogy hülyeség, de azon gondolkozom, hogy a tubifex (élő) nem okozhat ilyesmit? Mert azt vettem pár napja, és utána nem sokkal vettem észre, hogy ilyen a víz.

Egyébként a víztesztet hogyan kell?

2011. febr. 4. 18:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem is a szűrővel lehet a baj! Vagy nincs valami növényed, ami rothad, bomlik? Milyen a talaj?
2011. febr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gfero ***** válasza:
hát sajnos az élő tubiflexel sók mindent be tudsz cipelni pláné ha nincs jól átmosva .én csak a fagyasztottat használom.a víz tesztet vagy megveszed vagy akármelyik akvarisztikai boltban megcsinálják kb 300 ft-ért
2011. febr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát, a tubifexet naponta többször átmosom, és mielőtt odaadom nekik, külön átöblítem még kétszer-háromszor. Amúgy most szétszedtem a szűrőt, a motorja elég mocskos volt, lehet, hogy ezért nem működött jól. Majd csinálok egy feles vízcserét, és most egy ideig nem világítok, aztán hátha jobb lesz.
2011. febr. 5. 12:56
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja és amúgy nincsenek bomló növényeim. :)
2011. febr. 5. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!