Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire lenne kivitelezhető?...

Mennyire lenne kivitelezhető? Külső szűrővel levegőztetni nem esőztetős módszerrel? (lent)

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy nem az esőztetővel oldom meg mert amellett aludni elég necces. Szóval csak egy csövet raknék az esőztető helyére aminek a tetejét megfúrnám és beledugnám a belső szűrő légcsövét. Gondolom az is elég vákuumot hoz létre ahhoz beszívjon ott egy kis levegőt.

Mit gondoltok kivitelezhető, pontosabban működőképes lenne?


2011. szept. 11. 10:15
 1/6 Platypus ***** válasza:

Azért ennyire nem egyszerű. Olyan cső kell, aminek először szűkebb a keresztmetszete mint az addigié, utána kitágul, és a kitáguló részre kell a levegőcső.

Itt van egy leírás: [link]

2011. szept. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És mi lenne ha a régi aquel belső szűrőm ilyen szűkítőjét használnám fel hozzá? (gondolom tudod hogy milyen az, ha nem akkor szólj és teszek képet) Köszi a segítséget.
2011. szept. 11. 10:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van megoldva a külső szűrő, hogy ugyanúgy fodrozza a felszínt, mint egy belső szűrővel is megcsinálod. Ha nincs sok halad, meg nem olyan nagy testűek akkor elég ez szerintem.
2011. szept. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az esőztető teljesen néma, csak nagyon sokan rosszul gondolják az elhelyezését, azt hiszik, szökőkutat kell vele csinálni. Ez nem igaz. Nekem a fejem mellett van az aki, de semmi hangja nincs. Az esőztetőnek nem kell csobognia, nem kell a víz fölé löknie a sugarat! Elég, ha fodrozza a vízfelszínt. Nekem vízszint alatt olyan 3 cm mélyen van, 30 fokos szögben felfelé. Hullámzik a víz, de semmi csobogás nincs.
2011. szept. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy a levegőporlasztás meg pont hogy a lehető leghangosabb megoldás.
2011. szept. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így bizony, az esőztetőt a víz alá kell rakni, és úgy állítani, hogy a vízforgatás is meglegyen, meg a vízfelszínt is fodrozza. A beporlasztás bőven hangosabb ennél.
2011. szept. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!