Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a kedvenc halatok? Írjatok...

Mi a kedvenc halatok? Írjatok légyszi.

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 17:33
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, mert nem hallottam még hogy szivárványos öklét lehet tartani akváriumban. Ugyanis erről a halról csak biosz órán tanultunk részletesebben és azt hittem sima egyszerű tavi hal.

Egyébként én személyesen nagyon szeretem az ékfoltos razbórát mert növényesben is tartható. Ha nagyon sok neon van együtt az is nagyon szép. És a sügérek.... ahh valami elképesztő hogy mire képes a természet..... olyan gyönyörűek..:):):)

2011. febr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Platypus ***** válasza:
Minden díszhal sima egyszerű tavi vagy folyóvízi hal valahol a földön. A szivárványos ökle a hazai fajaink közül a legpraktikusabb akváriumba. Kistestű, érdekes kékes fényű a teste és jók a színei, jól bírja a melegebb és oxigénszegényebb vizet, békés csapathal. Ideális társítás lehetne aranyhal mellé. Csak éppen védett, bár még a szakemberek szerint is értelmetlen. Ahol ugyanis él, ott az összes ragadozó hal öklén hízik, akkora tömegben él, nem számít semmit ha hazaviszel párat. Azért tűnt el sok helyről, mert a szaporodásához kagylókra van szüksége, azok meg nem bírják a vízszennyezést. Ha nem lennék allergiás az ügyintézésre, utánajárnék, milyen engedéllyel lehetne mégis befogni.
2011. febr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
nekem a filamentosa - kockás bölcsőszájú hal
2011. febr. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Salx Narval ***** válasza:
Nálunk elég tiszták a tavak, kagyló és ökle is akad bőven.Hálóval tömegesen fogható és senki nem szól ha a horgászok kifogják csalihalnak.Persze ettől még más vizekben lehet, hogy ritka, mert valóban csak ott él meg ahol a kagyló.Én kagylót is vittem haza, de szaporítani nem sikerült, viszont az első naptól kezdve ettek, még a tápokat is azonnal felfalták.Nagyon látványos a rajban úszásuk, enyhén tőzeges vízben csodálatosak a színeik és valóban a hímeknél a szivárvány minden színe tükröződik a pikkelyeiken. Erős fényben viszont sima ezüstszürke, hétköznapinak mondható halacskák.Én 300literes akváriumban tartottam őket, a növényzetet is a hazai tavakból gyűjtöttem. Naphalak, tarka gébek,lápi pócok és egy pár felpillantó küllő, vándor és tavi kagylók és csigák voltak még az akváriumban.Mentségemre szóljon, hogy a legtöbb védett halamat a biztos haláltól mentettem meg és nagy szeretettel gondoztam, igényeiket a lehetőségekhez mérten próbáltam biztosítani.Az egyik legnagyobb akvarisztikai élményem volt ezeknek a halaknak a tartása, megfigyelése.Ha valaki kedvet kapna, legalább egy ekkora akvárium kell és hosszú távra kell berendezkedni, mer sokáig élnek. Valamint gondoskodni kell a változatos élő eleségről is.
2011. febr. 5. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Bán Máté ***** válasza:
sziámi harcoshal
2011. febr. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Nem is tudom hogy hagyhattam ki tegnap(18:05 vagyok) a félcsőrös csukát(Dermogenys pusillus)..ő is egy nagy kedvenc :)
2011. febr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Pontylazacok,sügerek, apistogramma agassizi. :D szeretem a karfarkú halakat is:D
2011. febr. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!