Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hazajöttem, és halva találtam...

Hazajöttem, és halva találtam e kedvenc narancssárga gömbmollym, aki beteg volt. Ment már el a kedvetek a halazástól, mikor ilyesmi történt?

Figyelt kérdés
Ő volt a nagy kedvenc, gyönyörű volt és most elpusztult. Menthetetlen volt, a halasboltból hoztam de nem látszott, hogy beteg, csak később jött ki rajta.. És nem tudtam meggyógyítani :((
2011. máj. 19. 20:42
 1/7 Doruss ***** válasza:

Egyszer vettem új halakat a régiek közé, akiket egyszerűen imádtam. Nem voltam elővigyázatos, mikor beraktam az újakat, a régiek elpusztultak... vagyis egyet sikerült megmentenem.Az annyira rossz volt, még kezdő voltam, és elég rosszul éltem meg a kudarcot. De nem ment el végleg a kedvem, mert tudtam, hogy ott vannak az újak meg az egy régi, akikért folytatnom kell, nem adhatom fel csak úgy, mert valami rossz történt.

Nagyon sajnálom a haladat :( én minden halpusztulásnál sírtam eddig. De sajnos ez van, nem élnek a halak se örökké, tovább kell lépni. Ez az élet rendje.

2011. máj. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem ment el még ilyen miatt a kedvem, úgy vágtam bele az akvarisztikába, hogy tudtam, hogy lesz olyan, hogy nem tudom majd megmenteni a halakat, hiába teszek meg bármit. Az elején 6 halam vitte el darakór, ami részben szerintem a rossz gyógyszerválasztáson is múlt. (sera costapur nem hatott, így hát majdnem másfél hét kárba veszett) A nagy kedvenc életben maradt (bettukám :D), de sosem lehet tudni mi adódik, csak reménykedhetsz, hogy erős a hal és leküzdi a kórt.

Ha jó körülmények közt tartod a halaidat, rendes kajával etetsz és figyelsz a betegséges lehetséges jeleire, akkor nem okolhatod pár halálesetért magad annyira. Ne menjen el a kedven ilyen miatt tőle, sokkal több lesz benne az öröm hidd el, mint a csalódás. :)

2011. máj. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
igen, nekem egy tiszta citromsárga ramirezim pusztult el, mert takarítás és alga miatt kivettem egy vödörbe, amiben 3 nap alatt annyi víz párolgott el, hogy teljesen megváltozott a keménysége(párolgásra nem figyeltem, nem fedtem). mind a 3 ramirezi ájuldozott már, 2 helyrejött, mikor visszatettem az akváriumba, egy nem. pedig a citrom olyan ritka és nem láttam ezután sehol. A rami bármely vízparaméter változásra rosszul reagál, és hamar meghal. Az anci pl. nem ájuldozott és semmi baja nem volt, ezeket meg a halál torkából hoztam vissza..
2011. máj. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
azon lepődöm meg, hogy Murr egyszer kezdőnek ajánlotta. hát pff..
2011. máj. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem épp most haldokol a kedvenc halam, de az okát nem tudom... :(
2011. máj. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elnézést az OFF-ért, de mit puffogsz te akárki?

A mollyk teljesen jó kezdő halak, strapabíróak, nem érzékenyek a vízminőségre. Ha már megszólalsz, a kérdésre válaszolj, vagy legalább legyen értelme annak, amit mondasz.


Kérdező:

Hát sajnos megesik az ilyen. Így van ez minden állattal, a kutyák, macskák is elpusztulnak. Nem örök életűek, nem is egyszerű fenntartani egy akváriumot. Ha komolyan érdekel a hobbi, ne add fel, tanuld ki minden csínyját-bínyját, add meg a halaknak a legjobbakat, akkor nem lesz okod szomorkodni, hiszen szép, teljes élet után pusztulnak csak el.

2011. máj. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Elnézést az OFF-ért, de mit puffogsz te akárki?

A mollyk teljesen jó kezdő halak, strapabíróak, nem érzékenyek a vízminőségre. Ha már megszólalsz, a kérdésre válaszolj, vagy legalább legyen értelme annak, amit mondasz."


Ha elolvastad volna az előző kommentemet, talán lett volna értelme is. mellesleg nem puffogtam, a ramirezit ajánlottad egyszer egy kezdőnek,(nem mollyról beszéltem) és azon akadtam ki. bár valszeg erre nem fogsz reagálni

2011. máj. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!