Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Dermogenys pusillus kérdés?

Dermogenys pusillus kérdés?

Figyelt kérdés
Hogyan tudhatom hogy milyen neműek félcsőröseim? 3 Van pillanatnyilag,2 kb 6 cm,egy pedig ugy 4.5 körüli.Mind egyidősek.Ebből a méretkülönbségből gyanítom(meg a neten is ezt találtam),hogy 2 nagy az nőstény,a kicsi pedig hím.Létezik-e esetleg más megkülönböztetőjel is? Bizonytalan vagyok,mivel kishal még nem volt,pedig szeretném őket majd tenyészteni,mivel lenne érdeklődő is.
2011. febr. 5. 11:16
 1/1 anonim ***** válasza:

A félcsőrös nemének meghatározásához 2 szempontot szoktak említeni. 1. A farok alatti úszó gyűröttsége. A hímnél elvileg gyűrött, a nősténynél kifeszült. Ez a szempont szerintem hülyeség. Nálam mindkét nemnél ugyanúgy néz ki.

A tuti szempont (külföldi oldalakon is mindenhol ezt írják): A hím hátúszóján narancssárga folt van, a nőstényén nincs.

Ez pl. tuti hím: [link]

Ez meg nőstény:

[link]

2011. szept. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!