Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Olvastam valahol, hogy a...

Olvastam valahol, hogy a guppik levegőztető nélkül is tudnak élni, akváriumban vagy befőttes üvegben? Sürgősen kérek segítséget!

Figyelt kérdés
[link]
2011. febr. 5. 17:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Ideiglenesen elélnek, de igen sűrűn illik cserélni a vizüket. Ha minden nap cserélsz nekik vizet, igazából bírják, nekem is költözésnél jó darabig csöveskedtek szegények. Viszont a gyakori vízcserétől is megbetegedhetnek azért. Talán, ha egy kis metilénkékkel fertőtlenítve cserélgeted alattuk...
2011. febr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
Ha van szűrő az akváriumban, levegőztetni nem kell. A víznek pedig csak a harmadát cseréld le mindig egyszerre.
2011. febr. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom mekkora az akvárium, de a részleges vízcserére sincs minden nap szükség, elég 2 hetente.
2011. febr. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Zsuzsi... Amit tanácsolsz, az egyenes út a halálhoz... A metilinkék gyógyszer, nem lehet csak úgy locsolgatni, bár sok marha ezt teszi...


Kérdező: Nem lehet guppit akváriumban sem levegőztető nélkül tartani, befőttesüvegben meg semmiképp. Ne a nők lapjáról vagy miatökömről tájékozódjunk már, hanem szakirodalomból, ha lehet. Ez nem azt jelenti, hogy pár napot nem bírnak így ki, megfelelően nagy helyen néhány darab elél napokig, akár 1-2 hétig is heti rendszeres vízcserével, de tovább nem.

2011. febr. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igaz, én is csak azt írtam, hogy ideiglenes megoldásként, a metilénkéket meg, mint TALÁN írtam, nem állítottam, csak az jutott eszembe, hogy amikor régen halaztam, és hazavittem olyan helyről halat, ahol nem voltam benne biztos, hogy tuti egészségesek, akkor azt mondta valaki, mindig fertőtlenítsem.

A vízcsere értelemszerűen nem teljes, de ezt gondoltam nem kell leírni...bár tényleg, kellett volna.

Amúgy a többivel mi a baj, amit írtam, mi az, ami "egyenes út a halálhoz"?

10 évig tartottam halakat, nem tudom most, lehet nem is tudok semmit róluk?

2011. febr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Platypus ***** válasza:
77%
Te jó ég. Xifó guppi ÉS valami lazac 2 literes befőttesüvegbe? Ekkora vízben kb. hazavinni szabad őket, de pár óra alatt akár már bele is halhatnak. Baromságot bárki írhat, a neten azt mondok amit akarok névtelenül. Olvass egy kicsit utána, rájössz hamar, milyen súlyos hiba lenne, aminek a halak innák meg a levét. Minimum 40 litert vegyél, szűrővel, fűtővel, világítással.
2011. febr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sajnos ami neked egyértelmű, az egy laikusnak teljesen félreérthető. Elhiszem, hogy te eltudnál tartani néhány guppit jóideig így, de aki nem látott még halat, az azt szűri le, hogy beletesz egy befőttesüvegbe néhány halat, naponta leönti a víz felét, majd feltölti csapvízzel és mehet rá a metilinkék. Érted?
2011. febr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 _|_ ;) ***** válasza:

Elég a sima víz, csak az legyen állott. És szükséges egy szűrő. Külön levegőztető nem kell, mert a szűrő forgatja a vizet, így a vízbe jut elég oxigén (ha nincs túltelepítve az akvárium).


A befőttes üvegben pedig kerge bolondok lesznek, mert csak körbe-körbe úszkálhatnak. Ez olyan mint a műjégpálya, ahol a 10-dik kör után elszédülsz.

2011. febr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Köszönöm, és bocs, nem szoktam amúgy olyanra válaszolni, amiben nem vagyok biztos.
2011. febr. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

nők lapja café = sok hülye kis helyen


Ez alatt azt értem, hogy amit ide írnak annak a 99.9%-a hülyeség. Van sok olyan oldal, ahol részletesen leírnak mindent.Neked csak a megfelelő környezetet kell megteremtened nekik. [link] pl

2011. febr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!