Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány anci mehet egy 80 literesbe?

Hány anci mehet egy 80 literesbe?

Figyelt kérdés
Nekem most pill 2 albínó van,meg 4 hagyományos.Az albínók már elég nagyok,a többi 4 cm-ig.Most még jó nekik,de ha megnőnek hányat tartsak meg ezekből? Hány hím,hány nőstény? Az albínók mindketten hímek,de nem szeretnék lemondani egyikről sem,ha nem muszáj...Amúgy van sok növény,búvóhely,eddig nem volt velük gond,nem harcolnak.
2011. febr. 9. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:

* Tudományos név : Ancistrus temminckii

* Magyar név: Ancistrus - Algaevő harcsa

* Csoport: Harcsák

* Származás: Dél-Amerika; A Téfé folyó medencéje (Brazília).

* Testhossz: 13 cm

* Természetes élőhely: Gyors folyású folyók.

* Viselkedés: Békés, a vízfenék közelében úszik.

* Táplálkozás: Mindenevő, de bőséges rostos növényi eledelre feltétlenül szüksége van.

* Szaporítás: Könnyű

* Medence: Minimum 90 literes

* Halnépesség: 90 literre 1 pár

* Dekoráció: Növények, sok rejtekhelyeket kínáló gyökerek.

* Hőmérséklet: 23-27 °C

* pH: 6,5- 7,2

* Keménység: 2,8-11,2NK°

* Várható életkor: 12-20 év


90 Literre egy pár.

2011. febr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ok,köszi.Olvasgattam a neten,de van olyan hogy egyik helyen ezt mondanak,a másikon azt.Az akvárium kerületétől is függ állítólag..Kíváncsi voltam,kinek mik a személyes tapasztalatai.
2011. febr. 9. 14:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem 70 literesbe van 3 db.
2011. febr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha már copyzol, legalább jelöld meg a forrást.


Én a helyedben egyet tartanék meg, az esetleg lehet hím, de jobb a nőstény. A hímek idős korukra területvédővé válnak, ekkora helyen minden halat elkergetnek majd maguk körül, két hím egymást meg pláne. A törpe szívóharcsák békésebbek, én 100 liter alatt csak őket tartanám. A diszhal.info szerint 90 literre 1 pár, de ez nem az optimális darabszám, hanem a maximum (illetve akvárium méretben a minimum), nem illik átlépni.

2011. febr. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gfero ***** válasza:
én nem tartanék egy 90 literes aksiba 2 db ancit viszont 1 darab már elfogadtatható
2011. febr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Wááá,veszek nagyobb akváriumot :))
2011. febr. 9. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!