Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat és mekkora...

Milyen halakat és mekkora akváriumot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sajnos nem értek hozzá, de a gyerek ezt kap szülinapjára, meg van őrülve érte. Szerintem teljesen jó, hiszen ezáltal felelősség is kialakul benne, hiszen etetni kell, gondoskodni róla...stb. És azért nem egy kutyával kezdeném a felelősségre tanítást. 8 éves a fiucska.

Inkább kisebb méretű szép, színes halat szeretnék bele. 3-4 fajtát. Pl. most nézegettem a neten, van valami molly (sárga), az nagyon tetszik.

Mint már írtam nem értek hozzá, és arra gondoltam, hogy ilyen akvárium szettet vennék.

Milyen halakat tudnátok még ajánlani? (neon hal?) És darabszámra mennyit érdemes venni belőlük?

Köszönöm


2011. febr. 10. 19:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
*r
2011. febr. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Frontosa ***** válasza:

Kezdésnek én szettet javasolnék, nem kell külön-külön válogatni, ki tudja miket sóznak rátok. Megkapsz hozzá elég sok mindent és ha később fényigényesebb növényeket szeretnétek még mindig hozzá tudsz csapni néhány fénycsövet, vagy kicseréled az akváriumtetőt igény szerinti foglalattal. Tény, hogy ezekhez 2 csöves világítás van, úgyhogy erősen korlátozott, hogy milyen növényeid lehetnek.

Később ha megtetszik ez a hobbi nem árt majd beszerezni egy külső szűrőt is, de kezdésnek szerintem ekkora mérethez elegendő egy belső is. Sok helyen kapsz szettet pl:

[link]


Ha te rakod össze akkor fontos, hogy a szűrésnél a minőségre figyelj, fűtésnél egy automata 100 wattos tökéletes. A kívánt hőmérséklet a tartani kívánt halak igényeitől függ. Világításnál előre kalkuláld bele, hogy milyen növényeket szeretnél, mert 3-4 csőre és foglalatra szükséged lesz.


Halaknál jöhet 1 Anci, 6 páncélosharcsa, 10 zebradánió, 10 ékfoltos razbóra és esetleg egy betta, így lesz benne csíkos, szines, pöttyös stb., mindenki örül =)

De ez csak egy példa, elég tág határok között válogathatsz (pl. elevenszülők, vörös-, sima neonok, stb.)

Ajánlom: www.diszhal.info

Itt tudsz szemezgetni kedvedre a halfajok között.


Remélem segítettem

Üdv,

2011. febr. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!