Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyiket válasszam? (fénycső)

Melyiket válasszam? (fénycső)

Figyelt kérdés

Fénycsövet szeretnék venni a 120l-es akváriumomhoz.

A: 3bd 18wattos, ebből 1 növényes

B: 3db 18wattos, ebből 2 növényes

C: 2 db 18 wattos egy ilyen-egy olyan


Elég sok növényem van, nem rengeteg, de van bőven.


A lehető legjobb csöveket szeretném, linkelnétek olyan oldalt, ahonnan megtudnám rendelni?


előre is köszi


2011. febr. 11. 12:11
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
az elfelejtettem leírni, hogy nem túl nagy fényigényű növények. Kivéve egyet, amit úgy vettem, hogy azt mondták rá igénytelen, elkezdett barnulni, utána néztem, és kiderül, hogy igényes.... Azóta nem is járok abba a boltba.
2011. febr. 11. 12:17
 2/17 anonim válasza:
100%
[link] én is innen rendeltem
2011. febr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
a.)válasz,nekem is azt ajánlották:)
2011. febr. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Platypus ***** válasza:
100%
Ha nekem lenne ez a dilemmám, biztos hogy 3 fénycsöves megoldást választanék. A frontüveg felőli oldalra egy sera tropic sunt tennék, mert ez a legszebb akváriumi általános cső, amivel találkoztam. Zöldes fénye van, gyönyörűek alatta a növények. Hátra egy hagen aquaglo-t tennék, mert ennek nagyon jó növényes spektruma van. A középső variálható. Ha nagyon kedvezni akarsz a növényeknek, akkor mondjuk hagen flora-glo, vagy más növényes, de ezzel a zöld algáknak is kedvezel, tehát azokat kordában kell tartanod egy erős szűréssel és rendszeres vízcserével. Rakhatsz középre sima hideg fehéret is, ebben a kombinációban nagyon esztétikus fénye van. Ha van pénzed erre költeni, akkor rakhatsz oda még egy akvarisztikai napfényest is, tetszőleges márkából.
2011. febr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat!
2011. febr. 11. 14:12
 6/17 A kérdező kommentje:

Platypus linkelnél oldalt, ahonnan betudom szerezni?

Mert, amit linkelt az egyik válaszoló, ott nem találtam:S vagy csak én vagyok a béna.

Akkor lesz egy sera tropic sun, egy hagen aquaglo, és egy sima fehér.

2011. febr. 11. 15:15
 7/17 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


ezek pl jók lennének? A hagen 20wattos az nem gond? Nem leszek nagyon algás?:P

2011. febr. 11. 15:30
 8/17 A kérdező kommentje:
ha csak a 18w-os sera-t, és a 20w-os hagen tenném bele, az még kevés lenne ugye? Vagy szűken jó? bocsi a sok kérdésért.
2011. febr. 11. 15:38
 9/17 anonim ***** válasza:

Arra figyelj azért, hogy előtétből van 3X18 wattos, ha te 20-as csövet szeretnél, akkor azt külön előtétekkel kell megoldanod. Ez drágább és bonyolultabb egy kicsit.

Én egyébként az első megoldást választanám, két sima daylight és egy növényes. Bőven elég és nagyon szép, amiket Platypus ajánl tökéletesek, de szerintem fölöslegesen drágák. Persze ha a pénz nem akadály, akkor költhetsz rá nyugodtan.

2011. febr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nálam az volt, hogy nekem a daylight-tól is ugyanúgy nőtt a növény, csak kicsit algásodott. Sokat kellett pucolgatnom, meg vízcsere, hogy szinten maradjon.


Aztán lecseréltem az egyiket "Hagen flora glo" növényes csőre. Ez gyengébben világít, meg kicsit rózsaszínes, és a növény az nem lett tőle szebb, de rondább se, hát tök ugyanolyan, viszont teljesen megszűnt az alga.


Lehet hogy direkt azok a spektrumok vannak kiszedve belőle ami az algának kedvez. Én nem tudom ezeket hogy csinálják, de el tudom képzelni.

2011. febr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!